YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İtiraf ettiler: "Malezya uçağını biz vurduk"
İtiraf ettiler: "Malezya uçağını biz vurduk"
24 Temmuz 2014 15:30
İtalyan Corriere della Sera gazetesi Malezya uçağının düşürülmesinin görgü tanıklarından biri olan Rusya yanlısı bir ayrılıkçının iddialarını yayınladı. Ukraynalı militan verdiği röportajda uçağı kendilerinin düşürdüğünü itiraf etti.

“Paraşütle atlayan Ukraynalı pilotları beklerken onun yerine ölü sivilleri bulduk. Bütün o zavallı insanların bavullarıyla birlikte asker olmadığı oldukça açıktı” diyen ayrılıkçı militan Malezya uçağının Rusya yanlıları tarafından Buk füzesiyle vurulduğu iddialarını güçlendirmiş oldu.

Oplot savaşçı birliğine bağlı bu kişinin anlattığına göre gökyüzünde yaşanan büyük patlama sonrası ekipteki arkadaşlarıyla birlikte “Kiev faşistlerinin uçağındaki” paraşütçü askerlerle savaşmak için hazırlanmaya başladılar.

“Adamlarımla birlikte yerde ve ağaçlarda paraşüt arıyorduk. Ancak neden sonra tarlada metal parçasını gördüm. Parçayı kaldırdığımda altında küçük bir kızın cansız bedeni vardı. Korkunçtu” diye anlatan militan o anda vurdukları şeyin bir yolcu uçağı olduğunu fark ettiğini ifade etti.

 

HABERTÜRK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler