YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''İsviç'reden paralarınızı çekin''
Avrupa Parlamentosundaki Yeşiller grubunun lideri Daniel Cohn-Bendit, İsviçre'de minare yapımının referandumla yasaklanmasına karşılık olarak, "Müslüman ülkelerdeki zenginlerin, bu ülkenin bankalarından paralarını çekmesini" önerdi.
''İsviç'reden paralarınızı çekin''
01 Aralık 2009 / 22:59 Güncelleme: 01 Aralık 2009 / 23:40

Cohn-Bendit, İsviçre'nin Le Temps gazetesinin yarınki sayısında yayımlanacak açıklamasında, "En iyi karşılık, Müslüman ülkelerin en zenginlerinin paralarını İsviçre bankalarından çekmesi olur. İsviçre'nin kasalarını boşaltsınlar. İşte gereken budur. Bu referandumun ekonomik sonuçları olursa, o zaman İsviçreliler anlar" ifadesini kullandı.

İsviçrelilerin kararlarını iptal etmek için yeniden oylama yapmasını isteyen Cohn-Bendit, demecinde şöyle devam etti:       "İsviçre'nin sorunu, zengin egoizmidir. İsviçre bu tavrını bize alıştırdı. 2. Dünya Savaşı'nı düşünüyorum. İsviçre için sınırlarına dayananları  ve sığınma isteyenleri kurban etmek hiç sorun olmamıştı."

Cohn-Bendit, İsviçre'de minarelerin yasaklanması kararına karşı olan siyasi kesimin, "bu lekenin temizlenmesi için" yeni bir referandum düzenlenmesi amacıyla hemen harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmanın da iyi bir fikir olduğunu, ancak bunun zaman alacağını kaydeden Daniel Cohn-Bendit, AB'nin İsviçre ile ikili ilişkilere hiçbir şey olmamış gibi devam edemeyeceğini de söyledi.

Kızıl Daniel Sallamış.
 // Yalman Güç
Paranın rengi ,dini,imanı,milliyeti yoktur.İsviçre Bankalarında para tutanlar eğer paralarını tehlikede görmezlerse kuruşunu yerinden kımıldatmazlar.Bırakın para çekmeği,ekonomik yaptırım uygulamayı,Filistin,Lübnan,Sabra ,Şatilla katliamlarında bile laf olsun torbalar dolsun kabilinden dahi kınamamışlardır.Paraları ve yatırımları ekonomisi sallanan,düşman ilan ettikleri USA dadır.Kızıl Daniel ağzını boşa getirip iyice sallamış.Ne diyelim hayırlı olsun....
02 Aralık 2009 01:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler