YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsviçre'de Zeytin Dalı kara propagandası
İsviçre'de Zeytin Dalı kara propagandası
08 Şubat 2018 18:48
Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosu Uyanık, "İsviçre kamuoyunda PYD/PKK odaklı basının dezenformasyonu nedeniyle yanlış bir algı var. İsviçre kamuoyu yanlış yönlendiriliyor." dedi.

Türkiye'nin yeni Cenevre Başkonsolosu Mehmet Sait Uyanık,

yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Suriye'deki askeri operasyonlarının İsviçre'deki yansımaları hakkında, "Uluslararası toplum, Türkiye'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonuna esasen destek veriyor ama İsviçre kamuoyunda PYD/PKK odaklı basının dezenformasyonu nedeniyle yanlış bir algı var. İsviçre kamuoyu yanlış yönlendiriliyor." ifadelerini kullandı.

Uyanık, İsviçre kamuoyunun, Türkiye'yi ilgilendiren konularda daha iyi bilgilendirilmesi için çabalarını sürdüreceklerini vurguladı.

"Türk kültürünü tanıtıcı faaliyetlere ağırlık verilecek"
Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosluğunun daha iyi hizmet verebilmek için taşınacağını belirten Uyanık, "Vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla Başkonsolosluğun fiziki şartlarını iyileştirmek üzere çalışmalarımızı başlattık. Başkonsolosluğumuz, önümüzdeki aylarda yeni ve daha büyük bir alanda vatandaşlarımıza hizmet verecektir." dedi.

Vatandaşların memnuniyetini esas aldıklarını dile getiren Uyanık, "Önümüzdeki dönemde Cenevre’de Türk kültürünü tanıtıcı faaliyetlere de ağırlık verilecek." diye konuştu.

Başkonsoloslukta sadece Cenevre bölgesinde yaşayan vatandaşlara değil, Fransa'dan gelen Türk vatandaşlarına da hizmet verdiklerine dikkati çeken Uyanık, Cenevre Başkonsolosluğunda işlem yapan vatandaşların yüzde 33,5'inin Fransa'dan geldiğini ifade etti. 

AA

 // T.C. ölmez
Ne duruyorsun orada saldırı ya uğrayan camilere git görüntü ver çağır bizden oradan tüm medyayı açıklama yapan bu domuzlar dan öğrenin ne yapıyor Kars'a burada akan elçileri sizde aynısı ni yapın maaş alıp ülkemize saldırı lmadini beklemeyin sizde karşılayan bu haçlı domuzlari ni kendi ülkesinde...
09 Şubat 2018 00:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler