YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsviçre'de PKK sempatizanları terörü protesto edenlere saldırdı
PKK sempatizanların, İsviçre'nin Bern şehrinde yaşanan terör olaylarını protesto etmek ve şehitleri anmak için toplanan gruba saldırdı. Bir kişi PKK'lı grubun üzerine aracını sürdü.
İsviçre'de PKK sempatizanları terörü protesto edenlere saldırdı
12 Eylül 2015 / 22:59 Güncelleme: 12 Eylül 2015 / 23:01

Helvetiaplazt Meydanı’nda Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) İsviçre Şubesi, Türkiye’de son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla bir yürüyüş düzenledi.

Fakat protestocuların meydana girmesini, yüzleri maskeli ve ellerinde taş ve sopa taşıyan bir grup PKK sempatizanı engellemek istedi. Bunun üzerine İsviçre polisi çıkan olaylara müdahale etti. Olayları engellemek isteyen polis önce uyarı yaptı, grup dağılmamakta ısrar edince plastik mermi ve biber gazı kullandı. Yaşanan arbedede yaralananalar oldu ve ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. 

UETD İsviçre önderliğindeki grup meydandan İstiklal Marşını söyledikten sonra ayrılırken, PKK sempatizanı grup ise bir süre daha eylemlerine devam etti.

ARACINI PROTESTOCULARIN ÜZERİNE SÜRDÜ

Olaylar devam ederken kimliği belirsiz bir kişi, protestocu grup üzerine aracını sürdü. Araç protestoculara çarptı ve hızla ilerledi. Bu anlar etraftaki vatandaşlar tarafından görüntülendi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler