YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsveç'te bir Müslüman Türk siyasetçi daha istifa etti
İsveç'te Müslüman ve Türk siyasetçilere baskı sonucu bir politikacı daha istifa etti. "İsveçli bir Müslüman olarak, kendimi güvende hissetmiyorum diyen Yeşiller ve Çevre Partisi Gençlik Kolu Eş Başkanı Semanur Taşkın, görevinden istifa etti.
İsveç'te bir Müslüman Türk siyasetçi daha istifa etti
25 Nisan 2016 / 22:04 Güncelleme: 25 Nisan 2016 / 22:20

İsveç'te Yeşiller ve Çevre Partisi Gençlik Kolu Eş Başkanı Semanur Taşkın, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İsveç'te Müslüman ve Türk siyasetçilere baskı sonucu bir politikacı daha istifa etmek zorunda kaldı. Yeşiller ve Çevre Partisi Gençlik Kolu Eş Başkanı Semanur Taşkın, İsveç medyasına yaptığı kısa açıklamada, ''İsveçli bir Müslüman olarak, artık kendimi güvende hissetmiyorum." dedi.

İsveç'te Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan, Türk sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin davet edildiği bir iftar yemeğinde çekilen fotoğrafının İsveç medyasında “Irkçılarla yemek yediler” başlığıyla yayınlanmasının ardından geçen hafta görevinden istifa etmişti.

Kaplan'ın istifasından sonra, İsveç İslam Gençlik Federasyonu Başkanı Yasri Shamsudin Khan, dini değerlerine saldırıldığı gerekçesiyle Yeşiller Partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Kaplan'la birlikte STK temsilcileriyle iftara katıldığı için benzer suçlamalara hedef olan Stockholm'ün Sigtuna Belediyesinin Meclis Üyesi Yasin İpek, partisi Sosyal Demokrat ve belediyedeki görevlerinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Bir haftada 4 Türk ve Müslüman siyasetçi görevinden istifa ederken, farklı partilerde siyaset yapan Türk ve Müslüman siyasetçilerin üzerinde baskıların arttığı ifade edildi.


AA

214907-001.jpg

onlar medenidir
 // muammer bekaroğlu
Semanur kardeşim biryanlışlık yok değilmi,avrupa ve abd medeni devlerlerdir insan hak ve özgürlüğüne saygı duyar ve bizim gibi ülkelere akıl verir bu medeniyetsizler,kendilerine gelince başka türklere gelince başka,afrikalılara gelince başka aslında bunlar en medeniyetsiz,insanlıktan çıkmış robotlar ama ne yapalık bunlarla mücadele etmekde bizim işimiz....
26 Nisan 2016 Salı 11:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler