YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsveç Başbakanı'ndan haddini aşan açıklama!
İsveç Başbakanı Stefan Löfven burada yaptığı açılamada, darbe girişiminden sonra Türkiye’nin ‘yanlış yolda ilerlediğini’ ifade ederek, FETÖ'cülerin hapse atılıp, işten çıkarılmalarına "Fazla ileri gidildi" yorumunu yaptı.
İsveç Başbakanı'ndan haddini aşan açıklama!
06 Ağustos 2016 / 20:35 Güncelleme: 06 Ağustos 2016 / 20:36

İsveç Başbakanı Stefan Löfven ‘‘Sadece ifade özgürlüğü değil, gazetecilere yapılanlar da göz önüne alındığında Türkiye’deki durum endişe verici’’ diye konuştu.

Şimdilik Türkiye’nin AB ile yapılan sığınmacı anlaşmasından doğan yükümlülüklerini yerine getirdiğini belirten Stefan Löfven ‘‘Türkiye Kasım sonuna kadar vize serbestisinin her koşul altında yaşama geçirilmesini istiyor. 

TÜRKİYE YANLIŞ YOLDA İLERLİYOR

Vize serbestisinin uygulanması için anlaşmadan doğan bütün yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekir. Vize serbestisini sadece kazanamazlar. Bu anlamda açık olan şey Türkiye’nin yanlış yolda ilerlediğidir.’’ dedi.

FAZLA İLERİ GİDİLDİ!

Darbe girişiminden sonra doğan durumun ve bununla başa çıkılmasının zorluğunu anlayışla karşıladığının altını çizen İsveç Başbakanı ‘‘Bu yapılırken uluslararası kamu hukuku ve insan hakları dikkate alınmalıdır. 

Görünen, insanlar hapse atılıp, işlerine son verilirken fazla ileri gidildiği. Bütün bu tutuklanıp devletteki işlerinden atılanların darbe girişimine katıldığını ispatlamak zor olsa gerek’’ dedi.

 

DHA

 // Kürşanbuğra
Kudurun şerefsizler ,bizin içişlerimize karışamazsınız...
08 Ağustos 2016 15:40
 // Sivasli
Sana ne oluyor sanane yanlış yolda ilerleyen biziz...
07 Ağustos 2016 18:21
 // Mıllıyetcı
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
07 Ağustos 2016 13:24
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler