YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstifa videosuna patrondan videolu jet yanıt!
İstifa videosuna patrondan videolu jet yanıt!
02 Ekim 2013 20:00
Dans ederek istifasını bildirdiği videosu internette tıklanma rekorları kıran Marina Schifrin’e, eski patronunun cevabı da yine bir video aracılığıyla oldu.

Dans ederek istifasını bildirdiği videosu internette tıklanma rekorları kıran video montaj operatörü Marina Schifrin’e, eski patronunun cevabı da yine bir video aracılığıyla oldu. Tayvanlı animasyon şirketi Next Media’da çalışan Schifrin, Kanye West’in “Gone” parçası eşliğinde şirkette dans ettiği görüntülerin bulunduğu videoda, altyazı ile istifa nedenini anlatmıştı. Schifrin, iki yıl boyunca işine bütün enerjisini verdiği, zamanından fedakarlık yaptığını belirtmiş, fakat içeriği iyileştirme çabalarında rağmen, patronunun ürettikleri videoların içeriğinden çok, ne kadar izlendiğini önemsediğini söylemişti. Schifrin ayrıca yoğun çalışma saatlerinden ve sosyal imkanların azlığından yakınmıştı.

Aynı yolla cevap

Şirketin patronu ve çalışanlar, Youtube’a yükledikleri bir videoyla işinden ayrılan Schifrin’e cevap verdi. Schifrin’in dans performansında çalan müziğin kullanıldığı videoda, şirketteki çalışma ortamı övülüyor. Şirketin yöneticilerinin açıklamalarının da yer aldığı videoda, Schifrin’in eski patronunun, “Keşke istifa videosunda gösterdiği yaratıcılığı, burada yaptığı işlerde de sergileseydi” ifadesine yer veriliyor.

“Burası New York değil”

Çalışanlar, Schifrin’in şikayetçi olduğu öğle arası olmadığı için yemekleri çalışma masalarında yeme zorunluluğuna da cevap veriyor. Videodaki altyazıda, “Burası New York değil, Tayvan. Burada herkes dışarıdan sipariş verir ve yemeğini masasında yer” deniliyor. Bununla beraber, şirketin çatısında bir yüzme havuzu ve binanın içinde de bir sauna olduğunun altı çiziliyor.

Videonun sonunda, patronlar, Schifrin’e başarılar dilerken, istifasının ardından boşalan pozisyona yeni eleman aradıklarını belirtmeyi de ihmal etmiyor.

Tayvan merkezli Next Media, ülkeden ve dünyadan haberleri, komik bir üslupla hazırlanan animasyonlar aracılığıyla duyurmasıyla tanınıyor.

İşte patrondan istifa eden çalışanına cevap videosu...

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler