YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Kassam Tugayları'nın su altı taarruz komandoları
Geçtiğimiz yıl Temmuz - Ağustos ayları arasında İsrail işgal güçleriyle oldukça ağır bir savaşa giren HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları'nın sürprizlerinden birisi de deniz komandoları oldu.
İşte Kassam Tugayları'nın su altı taarruz komandoları
20 Mart 2015 / 22:01 Güncelleme: 20 Mart 2015 / 22:05

2005 yılında İsrail'in Gazze'den çıkarılmasının ardından askeri kapasitesini kendi kaynaklarıyla geliştiren İzzeddin El Kassam Tugayları, son savaşta deniz komandolarıyla ciddi bir sürpriz yaptı. Gazze'ye yakın Zikim Askeri Üssü'ne çıkarma 5 Kassam Tugayları Komandosu, üsse düzenledikleri baskında çok sayıda İsrail askerini öldürdü.

İsrail'e ait bir Merkava tankının da imha edildiği baskın, İsrail basınında uzun süre tartışılırken Gazze'den Hayfa'ya kadar oldukça uzun bir sahil hattı bulunan İsrail için Kassam Tugayları'nın deniz komandoları, tünellerin ardından ikinci kabus haline geldi.

Gazze kaynaklarına konuyla ilgili ulaşan Timetürk, Kassam Tugayları bünyesinde sadece deniz komandolarından müteşekkil bir tugayın bulunduğunu öğrenirken, bahse konu tugayın içerisinde su altı savunma ve su altı taarruz birimlerinin bulunduğu da aynı kaynaklarca ifade edildi. Kassam Tugayları'na bağlı her bir tugayın içerisinde ortalama 500 - 700 arası komando bulunurken geçtiğimiz savaşta bu tugaylara bağlı sadece 5 komandonun hayatını kaybettiği bildiriliyor.

Gazze güçlerine karşı ciddi bir hava ve deniz üstünlüğü bulunan İsrail Ordusu, son savaşta Kassam Tugayları tarafından işgal altındaki topraklar üzerinde insansız hava araçlarının uçurulması ve deniz üzerinden kendi kontrolündeki topraklara saldırı düzenlenmesi karşısında hava ve deniz savunmasını alarma geçirmişti.aGeçtiğimiz yıl Temmuz - Ağustos ayları arasında İsrail işgal güçleriyle oldukça ağır bir savaşa giren HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları'nın sürprizlerinden birisi de deniz komandoları oldu.

İşte Kassam Tugayları'nın su altı taarruz komandoları: 

 

TİME TÜRK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler