YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte dünyanın yeni lideri Putin!
İşte dünyanın yeni lideri Putin!
12 Eylül 2013 20:44
ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times, Putin'in Suriye krizindeki hamleleriyle Obama'yı gölgede bırakarak 'yeni dünya lideri' haline geldiğini yazdı.

Gazete, bugün Putin'in Obama'ya karşı olan sert uyarılarını da yayınlamıştı.

New York Times, Rus lider Vladimir Putin’in, Suriye konusundaki tereddütlü tutumu nedeniyle eleştirilen ABD Başkanı Barack Obama’yı sollayarak yeni dünya liderliğine oturduğunu yazdı.

“Putin, Obama için bir çok anlam ifade ediyor: bazen rahatsız edici olsa da bir ortak, Rusya’ya sığınan ABD’li Edward Snowden için ev sahibi ve ABD’nin dış politika hedefleri konusunda cüretkar olmayan sınıfın arka sıralarındaki sıkılmış çocuk” ifadelerinin yer aldığı haberde, Putin’in Suriye hamleleri nedeniyle dünya liderliğinde Obama’yı solladığı kaydediliyor.

ABD’nin askeri operasyon tutumunu bir kenara itip, kendi alternatifini sunan Putin’in bir kez daha Rusya’nın çıkarlarını gözetip, Obama’yı zararlı çıkardığı söylenirken, haberde Putin’in, Obama’nın istifa baskılarıyla iktidarı kaybetme riski yaşayan müttefiki Suriye lideri Beşar Esad’a ömürlük bir can simidi uzattığı da ifade edildi.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler