YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Dünyanın en değerli 10 markası
İşte Dünyanın en değerli 10 markası
05 Ekim 2011 17:59
Dünyanın en değerli 10 markası açıklandı. Coca Cola bu yıl da birinci seçildi.

Marka danışmanlık şirketi Interbrand'in hazırladığı ''Dünyanın En Değerli Markaları 2011 Raporu''na göre, Coca Cola bu yıl da dünyanın en değerli markası seçildi.

Interbrand açıklamasına göre, listenin ilk on sırasında teknoloji şirketlerinin ağırlığı göze çarptı. En değerli ilk 10 markadan 7'sinin teknoloji şirketi olduğu listede, Apple ilk defa bu sene ilk 10 içerisinde yer aldı.

Interbrand İngiltere CEO'su Graham Hales, Türk ekonomisi ve Türkiye'den en değerli markalar listesine girebilecek bir marka çıkmasıyla ilgili olarak da şunları kaydetti:

''Türkiye takip etmekte olduğumuz yükselen bir ülke, önümüzdeki yıllarda listede bir Türk markasını da görmeyi umut ediyoruz. Türk markalarının nasıl global markalar olabileceğini araştıracak detaylı bir rapor planımız var. Yükselen bir ülke olarak Türkiye’nin gerçek marka potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.''

Zirvede yer alan 10 marka Coca Cola, IBM, Microsoft, Google, GE, McDonald’s, Intel, Apple, Disney ve Hewlett-Packard olarak sıralandı. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler