YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Cenevre-2'ye katılacaklar listesi
İşte Cenevre-2'ye katılacaklar listesi
21 Ocak 2014 21:11
AB Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve BM Suriye Özel Temsilcisi Lahdar El İbrahimi ile bir araya geldi.

AB Yüksek Temsilcisi Ashton, yarın başlayacak olan Suriye konulu barış konferansı için geldiği Cenevre’de BM Genel Sekreteri Ban ve Suriye Özel Temsilcisi İbrahimi ile üçlü toplantı düzenledi. Cenevre’deki Birleşmiş Milletler binasında basına kapalı olarak gerçekleşen toplantı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Cenevre 2’ye katılacakların listesi

Öte yandan, Suriye Ulusal Koalisyonu’ndan Cenevre 2 barış konferansına katılacak isimler belli oldu.

Koalisyon, konferansa katılacak isimleri; Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmed el-Cerba, Suriye Ulusal Konseyi Genel Sekreteri Badr Jamous, Başkan Yardımcısı Noura El-Amir, Başkan Yardımcısı Abdul Hakim Başar, yasal komite üyesi Haitham El-Maleh, siyasi komite üyeleri Michel Kilo, Hadi El-Bahra ve Nazeer Hakim, Koalisyon üyesi ve Destek Koordinasyon Birimi Başkanı Suheir Atassi, Abdul Hamid Derviş ile heyet sözcüsü Louay Safi olarak açıkladı.

Cenevre 2’ye davet edilen ülkeler ve uluslararası organizasyonlar listesi ise şu şekilde belirlendi:

“Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Arap Ligi, İslam İşbirliği Teşkilatı, Türkiye, Almanya, Amerika, İngiltere, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, Çin, Irak, Lübnan, Ürdün, Bahreyn, Belçika, Birleşik Arap Emirliği, Brezilya, Cezayir, Danimarka, Endonezya, Fas, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, İsveç, İsviçre, Japonya, Kanada, Katar, Kuveyt, Lüksemburg, Meksika, Mısır, Norveç, Umman, Suudi Arabistan, Vatikan, Yunanistan ve Avustralya.”

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler