18 Aralık 2017 Pazartesi
 • Altın155,771
 • BIST109.330
 • Dolar3,8638
 • Euro4,5501
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,1428
 • İstanbul8 °C
 • Ankara9 °C
 • İzmir16 °C
 • Konya7 °C
 • Adana11 °C
 • Antalya15 °C
 • Diyarbakır6 °C
 • Bursa10 °C
 • Kayseri1 °C
 • Kocaeli11 °C
 • Şanlıurfa8 °C
 • Gaziantep8 °C
 • İçel14 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Avrupa'nın çocuk mülteci oyunu!
Nüfusu hızla yaşlanan Avrupa, gözünü mülteci çocuklara dikti. Sadece Almanya’da son bir yılda 8 bini aşkın çocuk kayboldu. Ailelerinden koparılan çocuklar, Hristiyan ailelere evlatlık veriliyor.
İşte Avrupa'nın çocuk mülteci oyunu!
23 Nisan 2016 / 07:11 Güncelleme: 23 Nisan 2016 / 10:58

Yeni bir hayat için umut yolculuğuna çıkan kimi Suriyeli kimi Afgan binlerce mültecinin ilk hedefi Avrupa ülkeleri.  Bu uğurda Aylan Kürdi gibi pek çok çocuk Ege’de kaçak yollarla Avrupa’ya giderken hayatını kaybetti.

Yasa dışı yollarla kendini Avrupa’ya atabilen çoğu Suriyeli olmak üzere 10 bin çocuk ise kayıtlarda bulunamıyor.

Almanya’da uzun yıllardır çeşitli bahanelerle, ailelerinden koparılan Türk çocuklarını Almanya Gençlik Dairesi’nden kurtarmak için çalışan Umut Yıldızı Derneği’nin Başkanı Kamil Atalay, en çok kayıp mülteci çocuk sayısının Almanya’da olduğunu söyledi.

Bu sayının 8 bin dolayında olduğunu ifade eden Kamil Atalay şöyle konuştu:

ÇETELER DEVREDE

“Almanya’da çocuk nüfus oranı çok düşük. Geçen yıl 700 bine yakın bebek doğdu ama bir çoğu yabancıların çocukları ve hemen Alman vatandaşı yapılıyorlar. Ama doğum oranı kadar Almanya’da ölüm oranı da yüksek o nedenle nüfus artış hızı az.

Suriyeliler Almanya’yı kurtuluş olarak görüyor. Ama çocuklarla ilgili bir program yok. Almanya, büyük bir mülteci akınına hazırlıksız yakalandı. Kötü niyetli kişiler de devreye girdi. Yani çeteler ve görevini kötüye kullanan devlet görevlileri var. Mülteci çocuklardan pek çoğunun Almanya nüfusuna kaydedildiğini duyduk.”

AİLELERİ SATIYOR

Almanya Türk Konseyi Başkanı Çocuk Hakları Uzmanı Avukat Tacettin Yatkın ise bir başka dramı anlattı.

“Buraya annesiz babasız gelen Suriyeli çocuk sayısı çok fazla. Onları da aileleri birkaç aylık geçim gideri olan 10 bin Euro gibi paralara, çocukları olmayan Alman ailelere satıyor. O çocukların yerini Alman devleti bilmiyor ama annesi babası olmayan ya da babası savaşta ölmüş çocukların yerlerini akrabaları anneleri biliyor.

Bir ailede 5-6 çocuk var. Onları Türkiye’deki gibi işe verip çalıştırmak, para kazanmak burada mümkün değil. Yük olarak görüyorlar çocukları ve satıyorlar yerlerini de devlete söylemiyorlar. Bu durum Almanya’da sektör haline geldi. Pek çok çocuk bu yolla Alman ailelere verildi.”

DEVLETİN HABERİ VAR

Çocuk pazarlarının mültecilerin yoğun olduğu bölgelerde kurulduğunu da söyleyen  Avukat Tacettin Yatkın, “İşin başında devlette bağı olan Alman mafyası var. Devlet de bunu biliyor. Ama mülteci planlarını henüz yapmadıkları için bir operasyon düzenlemiyorlar” diye konuştu.

İNGİLTERE DE SIĞINMACI İSTEDİ

Avrupa’da nüfusun doğumun azalmasıyla düşmesi yüzünden İngiltere hükümeti bile Suriyeli çocuk sığınmacı kabul edeceğini açıkladı. Hükümet 2020 yılına kadar 3 bin Suriyeli çocuk alacağını, bunun da gelecek 20 bin mülteci arasında olmayacağını söyledi.

HRİSTİYANLARA VERİLİYOR

Mülteci çocuklarının Almanya’da kaybolmasının film kurgusu olmadığını, Türk mültecilerin de 22 yılda 60 bin çocuğunun kimi bahanelerle Alman Gençlik Koruma Dairesi tarafından alındığını anlatan Atalay, “Türk çocuğu ailelerinden alınıp, özellikle Hıristiyan ailelere evlatlık verildi. Görüş gününde Türkçe konuşmak bile yasak. Mülteciler için de aynısı yapılıyor” diye konuştu. 

GELECEĞE TÜRKİYE’DE HAZIRLANIYORLAR

Suriye’de yaklaşık 6 yıldır süren savaşın küçük mağdurları, sığındıkları Türkiye’de aldıkları eğitim sayesinde geleceğe umutla bakıyor.

AFAD tarafından 10 ilde oluşturulan 21 çadır, 6 konteyner kent başta olmak üzere, ülke genelinde 80 bini konaklama tesislerinde 320 bin dolayında Suriyeli çocuk eğitim görüyor. Yeni yuvalarında derslerden geri kalan zamanlarda arkadaşlarıyla oynayıp keyifli vakit geçiren sığınmacı çocuklar, silah ve patlama seslerinden uzakta, güven içinde olmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

STAR

İŞTE GÂVURPA'NlN MÜLTECİ OYUNU➷
 // Halîme Gözüpek
İŞTE ORGAN NAKLİ BEKLEYEN TAİFE-İ KÂFİRAN'lN KURBANLlK KOYUNU!!! ÂCİZÂNE KARDEŞİNİZ OLARAK BEN YAZDlM, SİZLER ANLAYlN BU OYUNU!!!...
23 Nisan 2016 Cumartesi 13:25
PEKİ AMMAAA ➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Diyelim kâfir, kâfirliğini yapıyor.. Ya islâmFıtratı üzerine doğan bu günahsız yavrucakları, kâfirlerin vicdanına teslim eden sözde müslüman, özde süflümanlar yapılan bu vicdansızlığın hesabının yarın kendilerinden sorulacağını biliyor mu?!?! ...
23 Nisan 2016 Cumartesi 11:45
 // Salih
Organ ticaretinde kullanıyolar. Denizde bindikleri botları batırıyolar . Bizim içimizdeki hainlerde diyoki gönderelim gitsin. Allah bunun hesabını sormazmı...
23 Nisan 2016 10:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler