YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Amerikan polisinin gizli silahı
İşte Amerikan polisinin gizli silahı
08 Aralık 2014 19:20
Amerika'da siyahi vatandaşlara karşı yürütülen ırkçı eylemler sokaklardaki öfkeyi her geçen gün daha da arttırıyor. Amerikan polisi ise eylemcilere sert müdahalelerde bulunuyor ve 40 mm'lik köpük mermilerle müdahale ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri genelinde siyahi Amerikalıların ölümüne neden olan polislerin yargılanmamasıyla ilgili kararlara tepkiler devam ederken, bir başka siyahi Amerikalı daha bir polis tarafından vurularak öldürüldü.

Öldürülen Amerikalının ardından vatandaşlar tekrar sokaklara döküldü. Dün gece Kaliforniya'nın Berkeley şehrinde yürüyüş yapmak isteyen öğrenci grubuna polisin müdahalesi ağır oldu.

Eylemcilere 40 mm'lik köpük mermi

Berkeley sokaklarında toplanan öğrenci grupları son aylarda yaşanan polis şiddetini protesto etmek istedi. Öğrencilere göz açtırmayan polisler gruba biber gazı, plastik ve köpük mermilerle müdahale etti.

Sosyal medyada 40 mm'lik köpük mermi görüntüleri paylaşıldı. Mermilerin büyüklüğü polis müdahalesinin şiddetini gözler önüne serdi.Ucunda büyük bir kısmı köpükten oluşan mermiler biber gazı ya da işaretleyici boya ile doldurulabiliyor.

 

1-475.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler