YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Alman usulü adalet
İşte Alman usulü adalet
13 Ağustos 2012 08:57
Aşağı Saksonya eyaletinin başbakanı olduğu dönemde işadamlarından avantajlı kredi aldığı ve dünyanın dört bir yanında iş adamlarının karşıladığı lüks tatiller yaptığı ortaya çıkınca istifa eden Almanya’nın eski cumhurbaşkanı Christian Wulff ifade verdi

Aşağı Saksonya eyaletinin başbakanı olduğu dönemde işadamlarından avantajlı kredi aldığı ve dünyanın dört bir yanında iş adamlarının karşıladığı lüks tatiller yaptığı ortaya çıkınca istifa eden Almanya’nın eski cumhurbaşkanı Christian Wulff, dün Hannover Savcılığı’nda 3 saat boyunca ifade verdi. Sorgunun hedefinde Wulff’un eski sözcüsü ve en yakın arkadaşı Olaf Glaeseker’in işadamlarıyla ilişkileri vardı.

ÜCRETSİZ VİLLA TATİLİ
Hannover Savcılığı, Glaeseker’in iş adamı Manfred Schmidt’in 2007-2009 yılları arasında düzenlediği 3 etkinliğe sponsor bulduğunu, bunun karşılığında da Schmidt’in İspanya’daki villasında ücretsiz tatil yaptığını tahmin ediyor. Savcılık, Wulff’un bu olaylardan bilgisi olup olmadığını araştırıyor. Focus dergisine göre Wulff ifadesinde, Glaeseker’in sponsor arayışlarından ve İspanya’da tatil yaptığından haberdar olmadığını söyledi. Ancak savcılığa ifade veren eski Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanlığı çalışanları, Glaeseker’in İspanya tatili dönüşünden sonra Wulff’un kendisine “Manfred’in yanında nasıldı?” diye sorduğunu söylediğini anlattılar. Glaeseker’in avukatları Wulff’un verdiği bu ifadeye çok şaşırdıklarını söyledi. (Milliyet)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler