YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İştah sınırlarını zorlayan siyah hamburger!
İştah sınırlarını zorlayan siyah hamburger!
11 Eylül 2014 19:30
Yemek alanındaki inovatif hareketlerin her zaman dikkat çektiği Japonya’da bu kez hamburgerde sınırlar zorlandı. Fast-food devi Burger King, Japonya’da menüsünetamamen siyah ekmek, siyah peynir ve siyah sosla yapılmış Kuro Burger’ı ekleyecek.

Kuro, Japoncada siyah anlamına geliyor. Şirket yetkilileri siyah hamburgerin kısa süreliğine satışa çıksa bile sektörde dengeleri alt üst edeceğine inandıklarını söyledi.

Şirket, siyah ekmeklerin bambu ateşinde közlendiğini ve ketçaplarla renklendirildiğini, soğan ve sosta ise soya sosu kullanıldığını açıkladı.
 
Peynirde de yine bambu tütsüsü kullanılırken, 115 gram olması planlanan köftede karabiber kullanıldı. Hamburgerin 4,49 dolara satışa çıkacağı belirtildi.
 
Daha önce sadece ekmekler siyahtı
 
Kuro Diamond adı verilen daha büyük ve içeriği geniş hamburger ise 6,45 dolara satılacak.  Bu hamburgerde ek olarak domates, mayonez ve turşu da yer alacak.
 
Kara hamburger ilk olarak 2012’de tanıtıldı. Büyük başarı elde edildiğinden yeniden hamburger güncellendi ve sos ve peynir de siyah hale getirildi. Hamburgerin Kasım’da satışa çıkması bekleniyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler