YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailliler istedi Filistinliler uçaktan atıldı
Atina'dan Tel Aviv'e giden uçakta bulunan iki Filistinli Arap yolcu diğer yolcuların güvenliklerini tehdit ettiği gerekçesiyle protesto edilince şirket Arap yolcuları indirdi.
İsrailliler istedi Filistinliler uçaktan atıldı
05 Ocak 2016 / 22:00 Güncelleme: 06 Ocak 2016 / 08:48

Filistinlilerin ertesi günkü bir uçakla gelmek üzere indirilmesinin ardından uçak bir buçuk saat gecikmeli olarak da olsa hareket edebildi.

Atina'dan Tel Aviv'e hareket etmek üzere olan bir uçaktaki İsraillilerin talebi üzerine 2 Filistinli yolcunun dışarı çıkarıldığı bildirildi.

İsrail'in Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, geçtiğimiz pazar günü Yunanistan'ın Aegean Havayolları'na ait bir uçakta bulunan İsrailli Yahudi yolcular, İsrail vatandaşı olan 2 Filistinli ile birlikte aynı uçakta uçmayı reddetti.

Söz konusu iki Filistinlinin polis çağrılarak yeniden güvenlik kontrolüne tabi tutulmasına rağmen Yahudileri ikna çabalarının sonuç vermediği belirtilen haberde, ilgili havayollarının "Çareyi Filistinli yolcuları uçaktan indirmekte bulduğu" ifade edildi.


Filistinlilerin ertesi günkü bir uçakla gelmek üzere indirilmesinin ardından uçak bir buçuk saat gecikmeli olarak da olsa hareket edebildi.

Habere göre, Yunanistan'ın Aegean Havayolları konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Yaşanan tartışmanın ardından söz konusu Filistinlilere uçaktan inerek ertesi günkü uçuşla gelmelerinin teklif edildiği, onların da bunu kabul ettiği" savunuldu.

AEGEAN HAVAYOLLARI AÇIKLAMA YAPTI

Aegean Havayolları'nın açıklamasında şunlara yer verildi:

"Geçtiğimiz pazar günü Atina'dan Tel Aviv'e hareket etmek üzere olan A3 928 numaralı uçaktaki küçük bir İsrailli grup, diğer iki İsrail vatandaşının yeniden güvenlik kontrolünden geçirilmesi yönünde gürültülü ve ısrarlı taleplerde bulundu. (Bu grubun) Müşterileri kuvvetle muhtemel ırklarına göre fişliyor olmaları çok talihsiz bir durum olmakla birlikte, pilot uçuşu tehir ederek polisi arayıp söz konusu iki İsrail vatandaşının yeniden güvenlik kontrolünden geçirilmesini istemek zorunda kaldı. Bu biraz zaman almakla birlikte söz konusu İsrail vatandaşlarının evraklarında sorun olmadığı anlaşıldı. 

Bunun ardından uçaktaki daha büyük bir İsrailli Yahudi grubun iki Filistinlinin dışarı çıkarılması talebi ile koltuklarına oturmayı reddettikleri belirtilen açıklamada, "Söz konusu iki İsrail vatandaşına bir gece daha (Atina'da) kalarak ertesi gün uçmalarını teklif ettik ve onlar da bunu kabul etti. Bunun üzerine söz konusu yolcuların bagajlarını da uçaktan indirdik" denildi. 

Açıklamada son olarak, "Uçaktan indirilen iki kişiye buna razı oldukları için teşekkür ediyor ve yaşanan bu son derece talihsiz olayın tümü için özür diliyoruz" ifadesine yer verildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler