YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailli yeni sözcü Emanuel Nashdon: Türkiye’ye aşığım
İsrail, Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Emanuel Nashdon, "Türkiye'nin kalbimde çok özel bir yeri vardır. Türkiye benim aşık olduğum bir ülkedir" dedi.
İsrailli yeni sözcü Emanuel Nashdon: Türkiye’ye aşığım
12 Eylül 2014 / 23:20 Güncelleme: 13 Eylül 2014 / 12:58

İsrail, Dışişleri Bakanlığında sözcülük koltuğuna israil'in Ankara'daki büyükelçiliğinde uzun yıllar müsteşar olarak görev yapan elçi Emanuel Nashdon'u atadı.

Çok iyi derecede akıcı bir şekilde Türkçe konuşan Nashdon AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ankara'da 2002-2006 yıllarında diplomat olarak görevde bulundum. Bu benim için sıradışı bir deneyimdi. Çok güzel birçok insanla tanıştım ve Türkiye'ye karşı, kültürüne karşı, insanına karşı çok sıcak duygular besliyorum. Türkiye'nin kalbimde çok özel bir yeri vardır ve aşık olduğum bir ülkedir. Ben kuvvetle ülkelerimiz arasında diyalog ve dostluk olacağına inanıyorum" dedi.

Son görev yeri Berlin'de de Türklerle yakın dostluklar kurduğunu ifade Nashdon, Türk mutfağını ise çok sevdiğini söylüyor.

-Emanuel Nashdon kimdir ?

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü görevine getirilen Emmanuel Nahshon Fransa'da doğdu. Çocukluk yıllarında ailesi İsrail'e göç etti. Kudüs İbrani Üniversitesinde Hukuk tahsili yaptı. 1992 yılında meslek memuru olarak göreve başladığı İsrail Dışişleri Bakanlığında sırasıyla Venezuella, Brüksel, Ankara ve Berlin'de görev yaptı. Nashdon, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Almanca ve Türkçe biliyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler