YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailli keskin nişancıdan şok açıklamalar
İsrailli keskin nişancıdan şok açıklamalar
24 Ekim 2013 00:09
İsrail ordusunun Filistin’de düzenlediği özel operasyonlarda keskin nişancı olarak görev yapan Avner Gvaryahu,BM’de İsrail’in Filistin’de kullandığı askeri taktikleri anlattı.

İsrail ordusunun Filistin’de düzenlediği özel operasyonlarda keskin nişancı olarak görev yapan Avner Gvaryahu, insan hakları aktivisti olarak BM’de İsrail’in Filistin’de kullandığı askeri taktikler, işlediği ihlaller ve diğer askerlerin tanıklıklarını anlattı.

İsrail askeri uyguladıkları ihlalleri BM'de anlattı

İsrail’de doğduğunu, geleceğini de İsrail’de gördüğünü belirten eski keskin nişancı, deneyimlerinden hareketle topluma katkı sağlamak için “sessizliği bozma” girişimini başlattıklarını ifade etti. İsrail ordusunda keskin nişancı olarak Filistin’nin Nablus ve Cenin şehri civarındaki özel operasyonlarda görev yapan 28 yaşındaki Gvaryahu, gecenin karanlığında Filistinli ailelerin evlerine nasıl baskın düzenleyip evlerde arama yaptıklarını anlattı.

İsrail ordusunun Filistin topraklarındaki faaliyetlerinin insan haklarına aykırı olduğunu belirten Gvaryahu, İsrail’in Filistin’de kullandığı askeri taktikleri ve hak ihlallerini dile getirdi. Gvaryahu, örnek olarak, baskınlar sırasında evde buldukları mutfak bıçaklarına el koymalarını gösterdi.


STAR

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler