YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailli bakandan skandal açıklama: "Askerler o çocuğu öldürmeliydi"
İsrailli bakandan skandal açıklama: "Askerler o çocuğu öldürmeliydi"
31 Ağustos 2015 15:10
Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan İsrail askerlerinin Filistinli çocuklara saldırdığı sırada, Filistinli bir kızın İsrail askerinden kardeşini kurtarmaya çalıştığı görüntüye, İsrailli bakandan skandal bir yorum geldi.

İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, dünyanın tepki gösterdiği olay hakkında şaşırtan bir paylaşımda bulundu.Filistin Batı Şeria'da, Nebi Salih bölgesinde Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını bir grup protesto etti.

 
İsrail askeri, gruptan Muhammed Tamimi'yi taşın arasına sıkıştırdı. Bir kolu alçıda olan çocuğun, önce kafasını taşa dayadı, sonra diğer kolunu kıvırdı, sürükledi ve onu gözaltına almaya çalıştı.
 
Miri Regev, resmi Facebook hesabından skandal bir paylaşımda bulundu.

Bakandan skandal çağrı
 
Görüntüleri izleyen İsrail Savunma Kuvvetleri'nin (IDF) eski sözcüsü olan Kültür Bakanı Miri Regev, adeta katliam çağrısı yaptı. Facebook adresinden yaptığı açıklamada aileye ateş açılması gerektiğini savunan Regev, askerlerin eli kolu bağlı gönderilmemesini istedi.


 
Regev, katliam çağrısı içeren mesajında şu ifadeleri kullandı:
 
"Bu sabah bir İsrail askerine yapılan saldırının görüntülerini izleyince şaşkına döndüm. Askerlerimizin göreve eli kolu bağlı şekilde gönderilmesi akıl almaz bir şey, bir rezalet! İsrail vatandaşlarına ve askerlerine zarar vermeye çalışan kim varsa bilmelidir ki, vatandaşlarımızın kanı yerde kalmayacaktır. Saldırıya uğrayan bir askerin anında karşılık verebileceği bir yasa çıkarılmalıdır. Savunma Bakanı'na bu aşağılanmaya bir son vermesi ve ateş açma konusundaki usülleri derhal değiştirmesi çağrısında bulunuyorum!"

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler