YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailli bakandan Netanyahu'ya şok!
İsrailli bakandan Netanyahu'ya şok!
24 Aralık 2014 15:30
Filistin sorunuyla ilgili Başbakan Netanyahu'yu eleştiren İsrail Dışişleri Bakanı Liberman şok açıklamalarda bulundu. Liberman, Binyamin Netanyahu'nun Filistinlilerle siyasi çözüme yanaşmadığı müddetçe AB ile ilişkilerin kötüye gideceğini söyledi

İsrail devlet radyosu, Tel Aviv Üniversitesi'nde iş adamlarıyla kapalı bir toplantı gerçekleştiren Liberman'ın AB-İsrail ilişkilerine dair açıklamalarına yer verdi.

Liberman, Başbakan Netanyahu'nun Filistin ile ilişkilerde izlediği siyasetin başarısız olduğunu vurgulayarak, "Filistinlilerle siyasi çözüm yoluna gidilmedikçe AB ve İsrail ilişkileri giderek kötüleşecek" dedi.
 
AB ile ilişkilerin İsrail açısından önemine değinen Liberman, "Filistin tarafıyla yaşanan siyasi tıkanıklığın devam etmesi, AB'nin İsrail'e ekonomik yaptırım uygulaması sonucuna götürebilir" ifadesini kullandı.
 
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun geçen yıl Nisan ayında Filistin ile barış müzakerelerini durdurma kararının ardından, Avrupalı parlamenterler, ülkelerinin Filistin'i devlet olarak tanıması talebinde bulunmuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler