YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailli Bakan'dan küstah Türkiye yorumu
İsrail Savunma Bakanı Yalon, ABD' Savunma Bakanı Hagel'le yaptığı basın toplantısında Türkiye'ye yönelik haksız suçlamalarda bulundu.
İsrailli Bakan'dan küstah Türkiye yorumu
22 Ekim 2014 / 18:50 Güncelleme: 22 Ekim 2014 / 18:48

İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, Türkiye'nin kendileri ile 'alay ettiğini' açıkladı. ABD'li mevkidaşı ile yaptığı görüşme sonrasında konuşan Yalon, IŞİD'e karşı tavır alan Türkiye'nin, Hamas'a sahip çıkmasını İsrail ile alay etmek olarak değerlendirdi.
 
İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, ABD'li mevkidaşı Chuck Hagel ile görüştü. Yalon, Washington'a gerçekleştirdiği resmi ziyaret sonrasında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Türkiye'nin Hamas'a verdiği desteği eleştiren Yalon, 'Türkiye alaycı bir rol oynuyor. Hamas'ın Ortadoğu'daki merkezi Türkiye'nin desteği sayesinde Şam'dan İstanbul'a taşındı' şeklinde konuştu.
 
Hamas'a IŞİD muamelesi istedi
 
Yediot Ahronot gazetesine konuşan Yalon, Türkiye'nin IŞİD'e karşı koalisyonda rol almasına rağmen Hamas'ı desteklediğine vurgu yapması dikkat çekti. Yalon'un bu tepkisi, son işgalde Gazze'yi savunarak İsrail'e ağır bir yenilgi yaşatan Hamas'a da IŞİD gibi muamele edilmesini istediği şeklinde yorumlandı.

 

YENİ ŞAFAK

2
 // 1
sivilleri kim vuruyo yalon hamas mi?bir koalisyon daha olacaksa size karsi olmali...
23 Ekim 2014 02:42
19:03
 // mustafa sanli
Yalon chp nin sozcusu veya ortadogu gozcusu....
22 Ekim 2014 19:03
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler