YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailli askerlerden köpekli işkence
İsrail askerlerinin köpeklerini Filistinli çocuğa saldırttığı görüntüler tepki çekti.
İsrailli askerlerden köpekli işkence
03 Mart 2015 / 20:00 Güncelleme: 03 Mart 2015 / 21:44

Aşırı-milliyetçi İsrailli siyasetçi Michael Ben Ari’nin Facebook sayfasında paylaştığı ve Filistinli Hamza Ebu Haşim’in (16)  iki asker köpeğinin saldırısına uğradığı görüntüler, büyük tepki topladı.

Ben Ari'nin videonun altına "Askerler, küçük teröriste ders veriyor" yazdığı ancak tepkiler üzerine görüntüyü sildiği öne sürüldü.

Paylaşılan videoda, gözaltına alınan Filistinli çocuğun, tasmaları İsrailli askerlerin elinde olan ve üzerine saldırtılan köpeklerden birinin ısırması sonucu yardım istediği görülüyor.  

Videoda, köpeğe İbranice olarak çocuğu ısırması emrini veren askerlerin, "Şimdi söyle bakalım korkak kimmiş?" diye bağırdığı, bunun üzerine Filistinli çocuğun ağladığı görüntüler yer alıyor.

İsrail’in Haaretz gazetesine konuşan Hamza'nın babası, oğlunun taş atmak suçundan İsrail askerlerince geçen yıl 23 Aralık'ta gözaltına alındığını ancak hapishaneye konulmadan önce "köpek ısırıkları" nedeniyle hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Hamza’nın annesinin ise görüntüleri izlerken baygınlık geçirdiği ifade edildi.

İsrail insan hakları örgütü B’Tselem tarafından yapılan açıklamada, bu uygulamanın “İsrail askerlerinin standart olarak köpekleri bir işkence yöntemi olarak kullanmasının bir örneği olduğu” vurgulandı.

Öte yandan İsrail ordusu, geçen aralık ayında yaşandığı tespit edilen olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı.

AA

fılıstın
 // hatıce byksrı
allahım fılıstınlı çocuklarımıza ısraılogullarından kurtar ısraılogullarını helak et rabbım eyy fılıstınlı umıdınle morelınle allahımızherzaman yanınızda olsun dualarımız sızınledır...
05 Mart 2015 Perşembe 13:56
...
 // Ömer
Fetullah Gülen kesin israilli yetkilileri fırçalar... Allah'ın laneti üzerinizden eksilmesin....
04 Mart 2015 Çarşamba 10:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler