YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailli askerler 3 Filistinli'yi öldürdü
İsrailli askerler 3 Filistinli'yi öldürdü
26 Aralık 2009 09:32
İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın yanı sıra Gazze Şeridi'nde de 3 Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi.

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın yanı sıra Gazze Şeridi'nde de 3 Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi.

Batı Şeria'nın Nablus kentinde İsrail askerlerinin, El Fetih örgütüne bağlı El Aksa Şehitleri Tugayı üyelerinden evlerini kuşattığı 2 Filistinliyi öldürdüğü açıklamasının ardından, Gazze'den de 3 Filistinlinin İsrail askerleri tarafından öldürüldüğü haberi geldi.

Bazı kaynaklara göre Nablus'ta öldürülen Filistinlileri sayısı 3'e çıkarken, Batı Şeria ve Gazze'de öldürülen Filistinlilerin sayısı 6 oldu.

İsrail ordusunun bir sözcüsü, Hamas örgütünün kontrolündeki Gazze'den sızmaya çalışan şüpheli 3 Filistinlinin, İsrail askerleri tarafından vurularak öldürüldüğünü bildirdi.

Batı Şeria'da da 3 Filistinlinin İsrail askerleri tarafından vurularak öldürüldüğünü Filistinli sağlık görevlileri ve El Fetihli kaynaklaraçıklamıştı.

El Fetih kaynakları, örgütün Nablus'ta öldürülen üyelerinin, Filistin polis gücünün güvenlik tedbirleri uyarınca silahsız olduklarını söylemiş ve bu Filistinlilerden en az birinin İsrail'in arananlar listesinde olduğunu kaydetmişti.

Batı Şeria'da önceki gün bir Yahudi yerleşimci, uğradığı silahlı saldırıda ölmüştü. Saldırıyı El Aksa Şehitleri Tugayı üstlenmişti.

Gazze'deki olayla ilgili olarak Filistin tarafından henüz açıklama yapılmazken, İsrail ordusu Batı Şeria'daki olayla ilgili bilgi vermedi.

Gazze ve Batı Şeria'da son ayların en kanlı baskınlarının, İsrail'in geçen yıl Gazze'ye düzenlendiği ve 1400 Filistinli ile 13 İsraillinin öldüğü Gazze saldırısının yıldönümünün arifesine rastladığına dikkat çekiliyor.

Derman!
 // ilbeyi
Bu zulme dur demek ve bütün dünyanın görmediği soykırımı görmek ve zalimin yüzüne karşı "ALLAH İÇİN" zülmunü haykırmak Ülkemize(ve Liderine ) nasip oldu.Lakin elimizden çok az şey geliyor...Anlaşılıyorki kapalı cezaevi haline getirilen Filistin ve Gazze'de zulüm devam ediyor.Dua ediyoruz...Yardım ediyoruz.Birde Allah'tan bu hainlerin ve zalimlerin ıslahı için yine dua ediyoruz.İçteki düşmanlarada Allah sizide ıslah etsin diyoruz.Saygılarımla....
26 Aralık 2009 22:20
psikolojik taktik.
 // ibrahim çelikoğlu
"Kediyi sıkıştırırsanız,kaplan kesilir"deyimi bunların ne yapmak istediklerini açığa kavuşturmak için önem taşır.Siz bir insana ölümcül işkence yapar,yarınını karartırsanız;Yaşamın anlamı kalmaz ve ölüme gitme hissi uyanır.İşte tam bu durumdan faydalanan batı
ve Yahudilerdir.Hemen cevap hazır."Bunlarla anlaşma yapılamaz.Agrassif.Terörist."vs.Bunlar bizimde başımızda.Ölümcül işkencelerle karşı karşıyayız.Sesimiz çıktığı an,Serseri birisi...
26 Aralık 2009 10:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler