YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in yeni Türkiye kararı
Mavi Marmara saldırısının ardından İsrail, vatandaşlarına yaptığı 'Türkiye'ye gitmeyin' uyarısını kaldırdı! Ancak bir kaç tavsiyede bulunmayı da ihmal etmedi...
İsrail'in yeni Türkiye kararı
21 Temmuz 2010 / 07:48 Güncelleme: 21 Temmuz 2010 / 07:55

İsrail, 31 Mayıs'ta Gazze yardım gemilerinden Mavi Marmara'ya düzenlenen operasyon ve operasyonda 9 Türk'ün ölmesinin ardından, Türkiye'den yükselen tepkiler üzerine, vatandaşlarına yaptığı "Türkiye'ye seyahate gitmekten kaçınmaları" uyarısını kaldırdı...

İsrail Başbakanlığı bünyesindeki Terörle Mücadele Birimi'nden yapılan açıklamada, Türkiye'de İsrail karşıtı protestoların görülmemesi ve durumun sakin olması nedeniyle, seyahat uyarısının kaldırıldığı belirtildi.

Yine de İsrail vatandaşlarının, siyasi gösterilerin bulunduğu yerlerden uzak durmaları ve yerel sakinlerle siyasi tartışmalara girmekten de kaçınmaları tavsiyesinde bulunuldu.

İsrail, 31 Mayıs günkü operasyonla aynı gün İsrailliler'e Türkiye'ye gitmemeleri uyarısında bulunmuş; bunun ardından 6 Haziran'da da daha önce pek benzeri olmadık biçimde, görevde bulunan subay ve askerlerine Türkiye'ye seyahat yasağı koymuştu. (A.A.)

gelmesenizde farketmez
 // engin öz
40 bin isralli turist gelmedi diye turizm batmadı .. yerine 4 milyon müslüman turist geldi. anlayana........
21 Temmuz 2010 09:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler