YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in ölümcül ok oyunu: Az zarar çok can!
Savaş bahanesiyle sivilleri kasten öldüren İsrail'in bir oyunu daha deşifre oldu. İsrail ordusunun sivil nüfusun yoğun olarak yaşadığı alanlarda tanklardan atılan binlerce ölümcül ok kullandığı bildiriliyor. Zarar az gözükürken yüzlerce kişi can veriyor.
İsrail'in ölümcül ok oyunu: Az zarar çok can!
21 Temmuz 2014 / 11:10 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 11:31

Genellikle 12 milimetrelik bir tank mermisinin içinde bu oklardan 5 bin ila 8 bini bulunuyor. 4 santimetre uzunluğunda, sivri uçlu, dart okuna benzer bu silahlar, mermi havada patladıktan sonra 100 metre uzunluğunda, 300 metre genişliğinde bir alana koni biçiminde dağılıyor. Af Örgütü, sık bitki örtüsüne işlemesi için tasarlanmış olan bu silahın sivillerin yaşadığı yerlerde asla kullanılmaması gerektiğini bildiriyor.

Gazze'de okla ölen Filistinliler var
 
UAÖ ekibi, Beyt Hanun'un güneyindeki ana yola bu okların atıldığını, iki kişinin öldüğünü birçok kişinin yaralandığını belgeledi. Ekibin bulguladığı olaylardan birinde, 21 yaşındaki hamile Wafa' Nabil Abu Jarad, evlerinin önünde çay içerken bu oklardan biriyle vuruluyor ve ölüyor.
 
Aynı gün, aynı caddede bulunan 16 yaşındaki Jaber Abd-al-Dayem bu oklardan biriyle boynundan vuruluyor. Hastaneye götürülüyor, ama üç gün sonra ölüyor. Kardeşi Mizar'ın vücudundaki oksa hâlâ duruyor. Bir başka olayda, evlerindeyken Atta Hassan Aref Azzam, oğulları 13 yaşındaki Muhammed ve 2,5 yaşındaki Hasan bu oklarla vurularak ölüyor.

 

VATAN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler