YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in okulları bile çıldırmış
İsrail'in okulları bile çıldırmış
27 Temmuz 2014 20:45
İsrail'de bulunan iki akademik kurum İsrail'in devam eden Gazze katliamına güçlü bir destek veriyor.

Tel Aviv Üniversite'si Gazze saldırılarına hizmet eden öğrencilere bir yıl ücretsiz eğitim imkanı sağlıyor.

24 Temmuzda kurumun resmi websitesinde yer alan açıklama : ''Tel Aviv Üniversitesi İsrail'in güvenliği için çalışan herkesi ve yedek olarak askere çağrılan öğrencileri kucaklar ve destekler.''

Üniversitenin verdiği beyanın içeriği Arap Gençlik Derneği - Baladna direktörü Nadim Nashif , Elektronik İntifada'ya şu açıklamalarda bulundu : '' Bu, Filistinli öğrencilere ve sosyal medyadan İsrail karşıtı yayınlar yapanlara karşı bir cadı avı.''

Nashif: ''Üniversite direk olarak böyle bir ayrımı söylemez ama her şey apaçık ortada,'' dedi.

Üniversitenin açıklaması şöyle devam ediyor:

Tel Aviv Üniversitesi , günümüzde sosyal medya üzerinden yapılan yaralayıcı ve aşırı ifadeleri kınıyor,ifadelerin kamusal bir söylemi yoktur. Üniversitemiz, herhangi bir olayda disiplin yönetmeliklerine uygun olarak harekete geçecektir.

Bu sırada, Tel Aviv Üniversitesi öğrencilere sağlanacak ücretsiz eğitimin Gazze'de hizmet etmeleri için teşvik edici olduğunu ve bursun ''özel bağışçılar'' tarafından finanse edileceğini duyurdu.

Tel Aviv Üniversitesi başkanı Joseph Klafter, orduda hizmet veren öğrencilere ''takdirini'' sundu ve Tel Aviv Üniversite'sinin ulusal güvenliğe büyük ölçüde katkı sağladığını söyledi.

İsrail saldırıları Cuma gecesinden bu yana en az 26 kişiyi öldürdü. 18 günlük İsrail saldırıları sonunda ölü sayısı 825 olarak kaydedildi.

Ölenlerin en az 170'i çocuk

5240'dan fazla kişi yaralandı ve 150.000 kişi sığınacak yer arıyor.

Perşembe günü, İsrail BM okulunu bombaladığında 17 kişi hayatını kaybetti.

Asker için mal toplama

Hebrew Üniversitesi, talebe göre askerler için hijyenik malzemeler,sigara ve çerez gibi ürünleri toplamaya başladı.

Dört kampüste'de toplama merkezleri açtıklarını duyurdular.

Bu, İsrail'in Filistinlilere karşı yüzsüz suç türünün örneklerinden biridir ve Filistinlilerin İsrail'e akademik boykot çağrısına neden olmuştur.

 

TİMETÜRK/Çeviri: Ayşe Erem Aydın

21:49
 // tuba tosun
Bunlarin hepsi ayni zihniyet kopeklerin mallarini turkiye de satmasinlar almayim israil mallarini lutfen muslimanlar muslimn devletler aya kaksin sadece bizim basbakanizla olmz ayaklanin rusya abd arkasinda pisligin rabbim onun belasi ni vercek inslh...
27 Temmuz 2014 21:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler