YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in Hamas'la ilgili her şeyi düzmece!
İsrail'in katliamlarının bahanesi olarak gösterilen 3 vatandaşın Hamas tarafından öldürülmesi olayı İsrailli bir isim tarafından yalanlandı. İsrail polis sözcüsü Micky Rosenfeld, BBC muhabiri Jon Donnison'a ölümcül bir itirafta bulundu: Hamas kaçırmadı!
İsrail'in Hamas'la ilgili her şeyi düzmece!
27 Temmuz 2014 / 19:39 Güncelleme: 27 Temmuz 2014 / 19:38

Haziran ayı başında Filistin topraklarına yerleştirilen üç işgalci Yahudi gencin ortadan kaybolması üzerine operasyona başlayan İsrail, iki hafta içinde 400 Gazzeli'yi tutuklamıştı. Üç gencin ölü olarak bulunması üzerine İsrail tüm dünyaya "Hamas, vatandaşlarımı öldürdü.

Ben de kendimi koruma hakkına sahibim" diyerek Gazze'ye bomba yağdırmaya başladı. İsrail Emniyeti'nde dış basın sözcüsü olarak görev alan Micky Rosenfeld, BBC muhabiri Jon Donnison'a ölümcül bir itirafta bulundu. Donnison, Rosenfeld'in kendisine "Üç Yahudi genci kaçırıp öldürenler Hamas üyesi değildi.

Tamamen bireysel bir eylemdi. Ama biz onları Hamas olarak lanse ettik" diye konuştuğunu söyledi. İsrail'de hükümet muhaliflerinin bahsettiği olaya göre ise üç genç bir trafik kazasında öldüler.

 

TAKVİM

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler