YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in Gazze'ye gönderdiği casus 'kelebekler' ele geçirildi!
İsrail'in Gazze'ye gönderdiği casus 'kelebekler' ele geçirildi!
24 Mart 2015 02:26
Gazze'deki bir teknik güvenlik uzmanı, İsrail ordusuna ait casus kelebeklerin ele geçirildiğini belirtti...

Gazze'deki bir teknik güvenlik uzmanı, Filistin direnişinin esir İsrail askerlerinin yerlerini tespit etmek için casusluk amacıyla gönderilen ve boyutu küçük bir serçenin boyutunu geçmeyen elektronik böcekler ele geçirdiğini açıkladı.

El-Mecd güvenlik sitesinin dün (Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı habere göre, söz konusu uzman ele geçirilen elektronik böceklerinin incelenmesi sonucu hafızalarında belli hedeflerin ve esir işgal askerlerinin fotoğraflarının bulunduğunu belirtti.

Böceklerin, Kassam Tugayları'na esir düşen İsrail işgal askerleriyle ilgili herhangi bir ipucu elde edebilmek amacıyla direnişçilerin hareketlerini izlediğini bildiren güvenlik uzmanı, "Uzaktan gören onları küçük bir kuş veya böcek zanneder. Fakat onlar gerçekte işgal istihbaratının kullandığı Amerikan yapımı casusluk cihazlarıdır" dedi.

Elektronik böceklerin üzerinde GPS cihazları taşıdığını, tıpkı sinekler ve böcekler gibi deliklerden binalara girebildiklerini belirten güvenlik uzmanı, böceklerin uydu aracılığıyla uzaktan yönlendirilebildiklerini söyledi.

Güvenlik uzmanı, elektronik böceklerin kentlerde ve meskun bölgelerde kişileri takip ve bilgi aktarmak, patlayıcıları bulmak ve patlatmak, hedefin niteliğini tespit etmek ve hedef üzerinde kendini patlatmak gibi görevlerde kullanıldığını belirtti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler