YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in büyük korkusu
Filistin'de Hamas ile El Fetih arasında yapılan anlaşma İsrail'i endişelendirdi. Başbakan Netanyahu, anlaşmanın barış isteyen herkesi tedirgin etmesi gerektiğini söyledi.
İsrail'in büyük korkusu
01 Mayıs 2011 / 13:12 Güncelleme: 01 Mayıs 2011 / 13:19

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, El Fetih ile Hamas arasında geçen hafta bir ön anlaşma ile sağlanan birliğin, sadece İsraillileri değil, İsrail ve Filistinliler arasında barış arayan herkesi endişelendirmesi gerektiğini söyledi.

Netanyahu, haftalık olağan kabine toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Hamas'ın İsrail'in yok edilmesi çağrılarına atıfta bulunarak, "Gelecekteki bir barış, ancak bizimle birlikte barış içinde yaşamak isteyenlerle mümkün olur. Yoksa bizi yok etmek isteyenlerle değil" diye konuştu.

İsrail'in bölgede kendisiyle barış içinde yaşamak isteyen tüm halklara, tüm komşularına elini uzattığını da belirten İsrail Başbakanı, ancak diğer taraftan kendilerine zarar vermek isteyenlere karşı da sıkı duracağını vurguladı.

Gelecek hafta Londra ve Paris'i ziyaret edecek olan Netanyahu, "Bu mesajımı, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülke başkentlerine ileteceğim" dedi.

AA

Dikkatli olmak gerek
 // Davud
Burda Hamas kesinlikle seçim sonuçlarına ve iktidarın koltuğuna oturmasına kadar Suriye'yi terk etmemesi öncelikli şart olmalıdır. Bunu her ne pahasına olursa olsun yapmalıdır. Yani Suriye'den çıkmamalıdır. Zaten asıl amaç Hamas'ın Suriye'den çıkmasıdır. Dikkat edin İsrail de göstermelik bir karşı olma pozisyonunda. Burada can alıcı nokta Hamas'ın Suriye'den gitmesidir. Hamas'ın Katar'da ne işi var? Filistin nere Katar nere? Bu hiç makul değil!...
04 Mayıs 2011 20:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler