YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'i savunmak ABD'ye kaldı
İsrail'i savunmak ABD'ye kaldı
21 Ağustos 2013 14:13
Mısır'da masum binlerce kişinin ölümünden sorumlu darbenin arkasında İsrail'in olduğunun ortaya çıkmasından sonra ABD'den İsrail'i savunan bir açıklama geldi.

Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Başbakan Erdoğan, "Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var, elimizde belgesi var" demiş ve ayrıntıları anlatmıştı.

Beyaz Saray yönetimi, Başbakan Erdoğan'ın Mısır'da yaşanan darbenin arkasında İsrail'in olduğu şeklindeki ifadelerini şiddetle kınadı.

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, "Başbakan Erdoğan tarafından bugün yapılan açıklamayı şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı. Earnest, İsrail'in Mısır'da yaşanan olaylardan bir şekilde sorumlu olduğunu öne sürmeyi 'saldırganca, doğrulanmamış ve yanlış' olarak niteledi.

Bölgeki tüm ülkelerin ve dünyadaki diğer lider ülkelerin acil gereksiniminin birlikte yapıcı diyaloglarla çalışmak yoluyla Mısır'da giderek yayılan tehlikeli durumu çözmek olduğunu ifade eden Earnest, bu gibi açıklamaların dikkati dağıttığını iddia etti.

Star

14:45
 // ŞİMDİ ANLADINIZ MI?
İsrail'in neden bir şımarık oğlan olduğunu, Esed ve Sisi'nin insan canavarı olduğunu, arap ülkesi liderlerinin neden pısırık ve sünepe olduğunu anladınız mı? Evet. Biz baş kaldırıyoruz ve hiç kimseden korkumuz yok! Çelik zırhlı duvarı elbet bu iman boğar. ABD artık bitmiştir. Son maskesi de düştü bunların. Neticede sonları da yakın....
21 Ağustos 2013 14:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler