YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'i karıştıran ses kaydı: Obama nasıl olsa...
İsrail Savunma Bakanı Ya’alon’un Obama gittikten sonra yerleşim inşaatlarına devam edeceklerini söylediği bir ses kaydı çıktı. Kayıtta Ya'alon, "Obama'nın görev süresi ne de olsa bitecek, sonra yeni yerleşim yerlerinin yapılmasına hız veririz" dedi.
İsrail'i karıştıran ses kaydı: Obama nasıl olsa...
11 Aralık 2014 / 08:00 Güncelleme: 11 Aralık 2014 / 08:08

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye yönelik eleştirileri nedeniyle Washington’un tepkisini çeken İsrail Savunma Bakanı Moşe Ya’alon bu kez de Başkan Barack Obama’yı hedef alan sözleriyle gündemde.

Ya’alon geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Batı Şeria’daki Guş Etzion yerleşiminde liseli gençlerle kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Ya’alon yerleşim inşaatlarının durdurulmasına yönelik bir soru üzerine, İsrail’in “Obama’nın görev süresinin dolmasının ardından yeni yerleşim inşaatlarına hız vereceğini” söyledi. İsrail Ordu Radyosu’nun haberine göre olay, bazı öğrencilerin Ya’alon’un konuşmasını cep telefonlarıyla kaydetmesinin ardından ortaya çıktı.
 
Ya’alon, basına kapalı bir toplantıda Kerry’nin Ortadoğu barışı için sarfettiği ‘peygambervari’ tavırlarından sıkıldığını söylemişti. ABD’li yetkililer tepki olarak, Ekim ayında Washington’u ziyaret eden Ya’alon’la görüşmemişti.

ahlaksızlığın sembol teröristleri
 // Ömer
kitap meraklısı arkadaşlara tavsiyem "abd de israil lobisi / paul findley mustafa özcan dr. n. Ahmet Asrar - pınar yayınları, siyonizm ve ırkçılık : türkkaya ataöv / ankara üniversitesi basımevi, 1982" adlı eserleri özellikle okusunlar. israilin kuruluşu ve toprak işgalini nasıl gerçekleştirdiklerini ve senatodan- kongrede konuşulmakta olan gizli bir kararın yazma aşamasında iken nasıl israillilerin eline geçip hemen harekete saldırıya geçtiklerine şahit olacaklar. ...
11 Aralık 2014 Perşembe 12:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler