YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'e meydan okuyorlar
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında futbol sahalarının büyük ölçüde tahrip edilmesine karşın Filistin Futbol Federasyonu, müsabakaların tekrar başlamasını kararlaştırdı.
İsrail'e meydan okuyorlar
29 Kasım 2012 / 12:39 Güncelleme: 29 Kasım 2012 / 12:49

İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik aralıksız devam eden saldırıları ''Filistin'' ve ''Yermük'' statlarında ağır hasara yol açtı. Özellikle Filistin stadı, zemin ve tribünlerin bütünüyle tahrip edilmesi nedeniyle yeniden inşa edilmeyi gerektirecek ölçüde tahrip oldu.

Filistin Federasyon Başkan Yardımcısı İbrahim ebu Selim, yaptığı açıklamada, statların ağır ambargo altındaki Gazze'de gençlerin spor etkinlikleriyle rahatlamalarını engellemek isteyen İsrail tarafından kasten hedef alındığını belirtti.

İbrahim, ''İsrail'in bu tutumuna meydan okumak amacıyla spor müsabakalarına yeniden başlama kararı aldık'' dedi.

İki stadın tahrip edilmesi nedeniyle lig takviminin yeniden düzenlendiğini ve müsabakalar için başka statların kullanılacağını ifade eden İbrahim, imkanlarının kısıtlı olduğuna ve söz konusu alanların resmi maçlara ev sahipliği yapacak durumda olmadığına dikkati çekti.

Sporla ilgili kurumlar ve kulüplerin tamamının, liglerin tekrar başlamasının önemi üzerinde mutabık olduğunu söyleyen İbrahim, bu süre zarfında Yermük Stadı'nın onarılması için çalışacaklarını da belirtti. aa

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler