YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'e medyan okuyan düğün
İsrail'e medyan okuyan düğün
14 Ağustos 2014 11:30
İsrail'in Gazze'ye saldırılarında evleri yıkılan nişanlı gençler, sığındıkları BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'na (UNRWA) bağlı okulda evlendi.

Gazze'nin batısındaki Şati Mülteci Kampı'nda UNRWA'ya ait bir okula sığınan Ömer Ebu Nemir (31) ile Beyt Lahya beldesindeki başka bir okulda barınan nişanlısı Hiba Feyyad (24), UNRWA'nın sponsorluğunda düzenlenen törenle dünya evine girdi.

UNRWA'nın Gazze Basın Danışmanı Adnan Ebu Hasene'nin de katıldığı düğün töreninde Filistinli kadınlar, damat ve gelinin üzerine güller atarak, zılgıt attı.

Gelinin babası Riyad Feyyad, "Düğün tarihimiz eylül ayındaydı ancak saldırılar nedeniyle evlerimiz yıkıldı. Evsiz kaldık. Hayatımızın seyrini bozmak isteyen İsrail'e bir çeşit meydan okumak amacıyla kızımı bu şekilde gelin ettim. İsrail'e mesajım şudur ki: Ne yaparsan yap, hayatımızın seyrini bozamayacaksın" diye konuştu.

Saldırıların başladığı 7 Temmuz'dan son alınan ateşkes kararına kadar Gazze'de 36 bin 700 ev ve 152 cami, 189 okul ve 24 sağlık merkezi hasar gördü, 5 bin 622 ev, 64 cami tamamen yıkıldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler