YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den Türkiye'ye tehdit gibi uyarı
İsrail'den Türkiye'ye tehdit gibi uyarı
30 Haziran 2010 12:09
İsrail ile Türkiye arasındaki diplomatik kriz her geçen gün biraz daha derinleşirken İsrail’den tehdit gibi bir uyarı geldi.

İsrailli yetkililer Türkiye’nin hava sahasını İsrail askeri uçaklarına kapatmasına sert tepki gösterdi.

Üst düzey İsrailli bir yetkili İngiliz Sky News televizyon kanalına
Türkiye’nin iki ülke arasındaki krizi daha da derinleştirmeden önce iki kez düşünmesi gerektiğini söyledi.

Yetkili, “Türkiye gerginliği tırmandırma yolunu seçmiş görünüyor ve bu hiçkimsenin menfaatine değildir. Eğer ilişkileri tamamen koparmak için bahane arıyorlarsa bu Türkiye’nin Ortadoğu’daki durumuna zarar verir” dedi.

Adı açıklanmayan İsrailli yetkili Sky News kanalına, “Askeri alanda işbirliği daima her iki ülkenin de menfaatleri doğrıultusunda yürütülmüştür ve bunun değişmesi için bir neden yoktur” dedi.

Yetkili Türk hükümetine yaptığı çağrıda Sovyetler Birliği’nin başına gelenleri hatırlattı ve, “Sovyetler Birliği de 1967 yılında İsrail’e sırtını dönmüştü ama daha sonra bölgede etkinliğini kaybedince buna pişman oldu” dedi.

Türkiye İsrail ordusu yetkililerini Polonya’da bulunan Auscwitz’de düzenlenen bir anma törenine götürmek üzere hava sahasını kullanmak isteyen bir İsrail askeri uçağına geçiş izni vermedi.

Bunun dışında en az bir İsrail askeri uçağının daha geri çevrildiği tahmin edilirken, Türkiye bundan böyle İsrail askeri uçaklarının hava sahasını kullanmasını duruma göre değerlendirileceğini açıkladı. (CNNTÜRK)

Türkiye nin magandaları...
 // ibrahim çelikoğlu
Türkiye'nin başbelaları PKK,Ermeni ve İsrail'dir.Bunlara her ne pahasına olursa olsun fırsat verilmemelidir.Bunlarla yapılan her iş ve yöntem bağımlılık sağlayacağından;Bunların isteklerinden dışarıya çıkamaz durum oluışturacaktır...Bırakın ukalalıklarını sürdürsünler.Mikrobu içinize sokmayın.Biraz daha yüz alırlarsa;Savaş yapmaya zorlayacaklardır.İşte buna;Ekmeklerine yağ sürülmemelidir......
30 Haziran 2010 13:45
KÜÇÜK DİKTATÖR HEM SUÇLU HEMDE GÜÇLÜ !
 // BATUHAN
Ömür boyu zillletle yaşamaktansa izzetle yaşamayı tercih ederiz sonucu ne olursa olsun kölelik bu necip milletin hakkı değil bundan sonra israille kim arayı düzeltirse millette onu düzeltir bu böyle biline. Biz 9 şehit 24 yaralı verdik onlar olsa dünyayı başımıza yıkardı bunu bizler sindiremiyoruz biranevel gereği yapılıp önce iç uşaklarını(MİT) temizlesin sonra savunma tamamen yerli olsun. Türkiye gibi arap devletleride hava sahasını kapatsa bu iş tamam....
30 Haziran 2010 12:29
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler