YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den skandal Türkiye önlemi
İsrail'den skandal Türkiye önlemi
03 Ağustos 2014 09:26
İsrail, Gazze katliamındaki dik duruşundan bir hayli rahatsız olduğu Türkiye'ye karşı şeytanın aklına gelmeyecek bir önlem aldı. Yardım kapsamında Türkiye'den Gazze'ye gönderilen Çikolata yapma makinesi parçası bilyeler İsrail'i korkuttu.

İsrail gümrüğü, Türkiye'nin Gazze'ye gönderdiği yardım malzemeleri içinde bulunan çikolata yapma makinesinin parçaları olan bilyeleri tehdit olarak algılayıp Gazze'ye girişine izin vermedi.
 
İsrail Jerusalem Post gazetesinin "Çikolata ile ölüm" başlıklı haberinde, Aşdot limanından girişi engellenen makinenin bir tuzak olabileceği yazıyor. Çikolata makinesinden bile tehdit mesajı alan İsrail, Türkiye'nin insani yardım amaçlı konvoyundaki bu makinenin Gazze'ye girmesini engelledi.
 
İsrail'e göre çikolata güvenliğini tehdit ediyor
 
Bunun çikolatanın arkasına saklanmış "sinsi bir plan" olabileceğini belirten yetkililer, makinenin Gazze'ye alınıp alınmayacağı konusunda henüz kararsız olduklarını, ancak bir karar verince bunu bildireceklerini kaydetti.
 
Alay konusu oldu
 
Çikolata makinesini bile "terör tehdidi" olarak algılayan İsrail'e, "Gazze'deki ağır zayiatları İsrail'in psikolojisini olumsuz etkilemiş" yorumları yapılıyor.

 

YENİ ŞAFAK

12:34
 // halit ardic
donanma usulen soyle Gazze onunden bi U donusu yapsa. nakin israilli cocuk katilleri gazzeden nasil kaciyor goreceksiniz. vira bismillah....
03 Ağustos 2014 12:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler