YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den skandal savunma!
İsrail İçişleri Bakanlığı Gazze'ye geçen yıl Temmuz'da başlayıp 50 gün süren ve yaklaşık 1500 Filistinlinin yaşamını yitirdiği saldırıların 'hukuka uygun' olduğunu savundu.
İsrail'den skandal savunma!
15 Haziran 2015 / 09:03 Güncelleme: 15 Haziran 2015 / 09:05

İsrail İçişleri Bakanlığı Gazze'ye geçen yıl Temmuz'da başlayıp 50 gün süren saldırıların 'hukuka uygun' olduğunu savundu. BM'ye göre 551!i çocuk, 299'u kadın 1500'e yakın sivilin öldüğü saldırılarla ilgili raporunu yayınlayan bakanlık, "Dışardan bakanlara apaçık sivil hedeflerin ayrım gözetkemsizin vurulduğu yönünde intiba bıraksa da sivil gibi görünen sadecec sivil gibi görünen askeri hedeflere yönelik saldırılar meşrudur. Çünkü bunlar terör örgütlerinin askeri operasyonlarının bir uzantısıdır" iddiasına bulundu.

Bakanlık, 2 bin'den fazla sivilin hayatını kaybetmesine "Talihsiz" demekle yetinirken, bu kayıpların silahlı grupları siviller arasında hareket etmesi nedeniyle gerçekleştiğini iddia etti.

İsrail'in Gazze'ye 7 Temmuz 2014'de başlattığı, 51 gün süren saldırılarında 2 binden fazla kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı.

Saldırılarda 17 bin 200 ev, 73 cami ve 24 okul tamamen yıkılmış, binlerce bina hasar görmüştü.
İsrailli Sessizliği Kırmak adlı insan hakları örgütü İçişleri Bakanlığı'nın raporunun tam tersi bugulara ulaşarak, İsrail ordusunun geçen yaz Gazze Şeridi'ne düzenlediği "Koruyucu Hat" operasyonunda, askerlere "hareket eden her şeye ateş etme" emri verildiğini açıklamıştı.

1-20150615090427.jpg

Başkası aynısını yapsa neden meşru olmuyor???!!!
 // Muhafız
Acaba birileride Tel Aviv'de, Hayfa"da,Hebronda 5 kilotonluk U239 tipi nükleer silahla sizin ülkenizde aynı saldırıyı yapsa meşru olur mu???!!!Acaba böyle bir operasyonda ülkenizin ne halde olacağını tahmin edebilirmisiniz?sizler o saldırıları yapmakla inanın kendi ülkenizin sonunu hazırlıyorsunuz...!!!Sakın müslüman dünyasının sahipleri yok sanmayın ve müslüman aleminin sabrını sakın taşırmayın,yoksa ikinci bir Hiroşima vakasıyla karşı karşıya kalacak bu dünya...!!!...
15 Haziran 2015 Pazartesi 12:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler