YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den skandal açıklama: Kürdistan acilen kurulmalı
İsrail Kalkınma Bakan Yardımcısı Ayoob Kara, Dünyanın Kürtlerin yaşadıklarından habersiz olduğunu belirterek, acilen Kürdistan Devleti'nin kurulmasından yana olduğunu ifade etti.
İsrail'den skandal açıklama: Kürdistan acilen kurulmalı
23 Nisan 2016 / 20:01 Güncelleme: 23 Nisan 2016 / 20:03

Dünyanın Kürtlerin yaşadığı acılardan habersiz olduğunu söyleyen İsrail Kalkınma Bakan Yardımcısı Ayoob Kara, "Acilen Kürdistan Devleti'nin kurulmasından yanayım" mesajını verdi.

Ajanslarda yer alan habere göre; İsrail hükümetinin 'Kürt Dosyası'nı araştırmak üzere bir komisyon kurduğu bildirildi. Rûdaw'a konuşan İsrail Kalkınma Bakan Yardımcısı ve Kürt Dosyası Hazırlama Takip Sorumlusu Ayoob Kara, dünyanın Kürtlerin yaşadıklarına karşı habersiz olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Dünya Kürtlerin yaşadıklarında habersiz. Paris'te gerçekleşen toplantılarda 'Kürt Dosyası'ndan söz ederek, karşılaştıkları katliamları anlattık. Amacımız uluslararası kamuoyunda konunun görüşülmesidir." 

İsrail'in bağımsız Kürdistan Devleti'nin kurulmasına ilişkin görüşlerinin açık olduğunu ve bağımsız Kürdistan'ın kurulmasını desteklediğini söyleyen Kara, "Acilen Kürdistan Devleti'nin kurulmasından yanayım. Ancak bunun için bölgedeki devletler arasında ortak uzlaşı ve dengenin oluşması gerekiyor" dedi.

PKK bombalarının, maaşlarının kaynağı ortaya çıktı
 // Nizamettin
Teröre açıktan destek verenlere de bakın ama esas gizlice destekleyenleri izleyin. ABD ve Rusya'nın sınırlarımızda böyle bir yapılanmayı istemelerinin nedeni o iki devleti de, pek çok başka devleti de bir şekilde kontrolünde tutan malum ülke. Mısır'ı kim karıştırdıysa Suriye'de de onların parmağı var. Sözde sınır hesapları anlayın. Aha da belli etti kendini... ...
24 Nisan 2016 Pazar 12:54
türkiye emir almaz
 // gül argu
sen bu emirleri amerikaya ver türkiye kimseden emir almaz helede israilden hiç almaz...
24 Nisan 2016 Pazar 10:56
alırsın babayı
 // muammer bekaroğlu
Bunların istediği kürt devleti ismi altında ermenilere buralarda devblet kurdurmak ama önce kendilerini korusunlar,israil bu kafayla oralarda da huzur içinde olamaz oradaki filistinli kardeşlerimizin kanında boğulacaklar bunu unutmasınlar....
24 Nisan 2016 Pazar 10:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler