YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den şaşırtan manevra
İsrail'den şaşırtan manevra
07 Temmuz 2010 10:32
İsrail Türkiye ile arasında yaşanan gerginlik sonrası yeni strateji belirledi. En azından iddia böyle... Buna göre , İsrail Yunanistan'la yakınlaşıyor...

İsrail hükümetine yakınlığı ile bilinen Debka File haber sitesi, İsrail'in Türkiye'den koparken Yunanistan'a yaklaştığını ve bu ülkeyi yeni stratejik ortak olarak belirlediğini yazdı. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

"Bu hafta İsrail Sanayi ve Ticaret Bakanı Benyamin Ben Eliezer, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ilişkileri düzeltebilmek Brüksel'de biraraya gelmesi, 4 Temmuz’da yapılan İsrail kabine toplantısında gerginliğe yol açtı.

Batı ve Türk medyasının, "İsrail’in tek Müslüman müttefiğini kaybı" olarak nitelediği bu durum sonrasında, İsrail'in yeni stratejik ortağı olarak Yunanistan’ı belirlediği kaydediliyor. Son dönemde Türkiye'nin rolüne özenen Yunanistan da NATO üyesi ve Ortadoğu’yla yakın bağlar kurmaya çalışıyor.

PAPANDREU'NUN ETKİSİ BÜYÜK

Planlı olmayan bu ittifakta Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu’nun etkisi olduğu belirtiliyor. İsrail’in gözünde Ankara’nın yerini almak isteyen Atina’nın ortaklıktan en büyük beklentisi; diplomatik, ekonomik, askeri ve istihbarat anlaşmaları.

YUNAN ORDUSUNUN TÜRK ORDUSUNUN YERİNE GEÇMESİ PLANLANIYOR

Bazı kaynaklara göre Papandreu, bu ittifakla birlikte ülkesindeki bazı finansal sorunlara çözüm bulabileceğini düşünüyor. Ancak hepsinden önemlisi, Yunan ordusunun aşama kaydederek NATO’nun Balkanlar ve Güney Avrupa’daki güçlerinde Türkiye’nin yerine geçmesi amaçlanıyor.

Bu sürecin başlangıcı olarak, 2008 yazında Papandreu’nun İsrail'e ait 100 F15 ve F16'ya Yunan hava sahasında tatbikat yapma izni vermesi gösteriliyor. (Milliyet)

GÜNAYDIN!!!!!
 // safa asya
Günaydın! İsrail Türkiye ile göstermelik,Yunanistan ile gizli ortaktı zaten.Şimdi mi fark ettiniz.Yıllarca PKK yı birlikte desteklemediler mi?
Yıllar önce Armagedon savaşını anlatanlar,bu savaşın olması halinde güneydoğuda İsrail kıbrıs'ta da Yunanistan'la aynı anda savaşılacağını söylemediler mi?İsrail Yunanistan'ı Türkiye'ye karşı gizli müttefik olarak tutuyor denilmedi mi?Hakikaten GÜNAYDIN!...
07 Temmuz 2010 12:08
BİRAZDA YUNANİSTANI HORTUMLASIN !
 // MAVİ MARMARA
Yahudi işini bilir menfaati için yapamayacağı hiç birşeyde yoktur bizden uzak oynasın lakin bizde savunma bağımsızlığımızı biranevvel kazanalım yoksa etrafımız sarılmak isteniyor sıra bizede gelebilir !...
07 Temmuz 2010 11:12
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler