YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den şaşırtan Gazze hamlesi
İsrail'den şaşırtan Gazze hamlesi
04 Haziran 2010 08:08
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Gazze'ye ablukayı yumuşatma formülünü gündemine aldığı bildirildi.

İsrail'in Channel-2 televizyonunun haberinde, İsrail'in, bunun için, Gazze'ye giden malların uluslararası güçlerce kontrol edilmesi şartının yerine getirilmesini isteyeceği kaydedildi.

Netanyahu'nun bu öneriyi, Orta Doğu Dörtlüsü (ABD, Rusya, AB, BM) Temsilcisi Tony Blair ile görüşmesinde yaptığı kaydedildi. Netanyahu bugün ilerleyen saatlerde kabine üyeleriyle bir araya gelecek ve toplantıda planın ayrıntıları üzerinde durulacak. Başbakanlığa yakın bir siyasi kaynak, ablukanın ne şekilde yumuşatılabileceğinin ayrıntılarına ilişkin bilgiler verdi.

Yetkili, bu önerinin, "Gazze'ye silah ambargosunun uygulanması çerçevesinde düşünüldüğünü" belirtti. Bu kaynağa göre, BM çerçevesindeki uluslararası güçler, Gazze'ye götürülecek malları İsrail'in Aşdod Limanı'nda arayacak. Konuya ilişkin olarak İsrail'den henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Channel 2 televizyonunun haberinde, "Bir uluslararası deniz gücü, Gazze'ye götürülen malları izleyecek, mallar içerisinde, silah veya silah yapımında kullanılabilecek stratejik özelliğe sahip çelik taşınmasını önleyecek" denildi.

(Milliyet)

DEMEKKİ BİR ŞEYLER KOPARILACAK !
 // TAHİR
Önemli olan meşruluk üzerinde devam etmek, bu ambargo kalkar aynı cinayeti bir daha yapamazlar, gönüllü kuruluşlar bu işe devam edelim ses getirecek herkes ne yapabilirse tercih kendisinin, Hükümet resmi muhafızlık yapsın limanda emin ellercede yardım dağıtılsın ve olup bitsin inşaAllah....
04 Haziran 2010 09:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler