YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den Mısır açıklaması
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kabine toplantısında yaptığı konuşmada Mısır'daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve konuyla ilgili Obama ve Clinton'la görüştüğünü bildirdi.
İsrail'den Mısır açıklaması
30 Ocak 2011 / 12:33 Güncelleme: 30 Ocak 2011 / 12:40

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, haftalık olağan kabine toplantısının başında yaptığı açıklamada, İsrail'in Mısır'daki olayları yakından takip ettiğini belirterek, bu konuda ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile konuştuğunu söyledi.

İsrail radyosunun haberine göre, Savunma Bakanı Ehud Barak ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile de konuyla ilgili değerlendirmeler yaptıklarını söyleyen Netanyahu, "Mısır'la olan barışın devam edeceği umudunda olduklarını" dile getirip, "Çevremizde istikrar ve güvenliğin devam etmesini diliyoruz" diye konuştu.

Netanyahu, protesto gösterilerinin başlamasından bu yana ilk kez Mısır'la ilgili bir açıklamada bulunurken, olayların içeriğine girmekten kaçındı. Netanyahu, daha önce başbakanlık sözcülerine Mısır'daki olaylarla ilgili herhangi bir açıklama ve yorum yapmamaları talimatını vermişti.

Mısır, Ortadoğu'da İsrail'le barış anlaşması yapmış iki ülkeden biri, diğer ülke ise Ürdün.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler