YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den lolipoplu mesaj
İsrail'den lolipoplu mesaj
30 Haziran 2014 15:32
İsrail, Ramazan ayının gelmesiyle, Batı Şeria’da içinde Hamas’ı kötüleyen mesajlar bulunan lolipop şeker dağıttı.

Batı Şeria’nın en büyük şehirleri olan Nablus ve Ramallah’da İsrail tarafından Ramazan sebebiyle şeker dağıtıldığı açıklandı. Dağıtılan lolipop şeklinde şekerlerin özelliği ise içerisinde Hamas’ı kötüleyen mesajlar bulunması.

Lolipoplardaki mesajda, “Yüce Ramazan’da biraz tatlı çünkü Hamas hayatı acılaştırıyor” deniliyor.Yapılan hareket Filistinliler tarafından “psikolojik savaş” olarak nitelendirildi. İsrail’in amacının Filistin halkını Hamas’a karşı durmaya teşvik etmek olduğu ifade edildi.

İsrail tarafından dağıtılan lolipopların Hamas’a karşı yapılan ilk hediye dağıtımı olmadığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde Nablus’ta yapılan bir askeri baskın sırasında İsrail Güçleri üzerinde Arapça olarak, “Dikkat! Hamas Batı Şeria’yı alevlendiriyor” yazan kibritler dağıtılmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda kaybolan 3 İsrailli genç yüzünden Batı Şeria’da 1350 askeri baskın düzenlenmişti. Olaylarda 7 Filistinli hayatını kaybederken 130’u kişi de yaralanmıştı. Olaylarda 600 kişi tutuklanırken, İsrail kayıp gençleri Hamas’ın kaçırdığını iddia etmişti.

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler