YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den 'küstah'açıklama
Mavi Marmara baskınıyla ilgili Ankara'nın ileri sürdüğü şartları eleştiren İsrail Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alo, talepleri küstahlık olarak nitelendirdi. Ya'ola, özür dilenmesi durumunda bile Türkiye'nin siyasi politikasının değişmeyeceğini iddia etti.
İsrail'den 'küstah'açıklama
08 Ağustos 2011 / 11:59 Güncelleme: 08 Ağustos 2011 / 12:04

İsrail Başbakan Yardımcısı ve Stratejik İşlerden Sorumlu Bakanı Moşe Ya'alon, geçen yılki Mavi Marmara gemisi operasyonundan sonra Türkiye ile İsrail arasında meydana gelen gerginliği sona erdirmek için Ankara'nın ileri sürdüğü koşulları sert bir şekilde eleştirdi ve Türkiye'nin taleplerini "küstahlık" olarak nitelendirdi.

Ya'alon, dün toplanan ve özür konusunda herhangi bir karara varmadan dağılan İsrail'in Sekizler olarak adlandırılan iç kabinesinin toplantısına ilişkin İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin özür ve buna ek olarak Gazze'ye ablukanın kaldırılmasını taleplerini küstahlık" olarak değerlendirerek, "Türkiye bizi köşeye sıkıştırarak, İsrail'in üzerinden Arap dünyasında, Hamas ve Hizbullah'ın gözünde prim yapma peşinde" iddiasında bulundu.

Ya'alon, "Geçen yılki filo olayı tamamen bir provokasyondu ve Ankara hükümeti bunun sorumluluğunu taşımaktadır. Türkiye'nin İsrail'e karşı siyasi politikası özür dilesek bile değişmeyecektir" ifadesini kullandı.

Ancak Ya'alon, Mavi Marmara gemisinde hayatını kaybeden 9 Türk için de üzgün olduğunu söyledi.

İsrail radyosu haberinde, Sekizler kabinesinin konuyla ilgili ikinci toplantısından da sonuç çıkmadığını vurgulayarak, Mavi Marmara olayını soruşturan BM'nin Palmer Komisyonu raporunun, ilk sızan bilgiler doğrultusunda İsrail'in Gazze Şeridi üzerinde uyguladığı ablukayı haklı gördüğünü ve bu bağlamda, İsrail donanmasının Mavi Marmara gemisini durdurmasını da meşru bulduğunu öne sürdü.

İsrailli siyasi yetkililer de Sekizler kabinesinin özür konusunda yeniden toplanabileceğini kaydettiler.

Palmer Komisyonu'nun raporunun, tekrar ertelenmezse 20 Ağustos'ta açıklanması bekleniyor.

AA

ECELI GELENLER CAMİ DUVARI ETRAFINDA GEZİYORLAR
 // SON_AKINCI
HUKUMET İSRAİL KONUSUNDA PASİF KALIYOR GİBİ GÖRÜNSEDE,İSRAİLİ DIŞLAMIS OLMASI VE FİLİSTİNE SAHİP ÇIKMASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.
İLERİKİ ZAMANDA İRAN YADA BİR BAŞKASI İSRAİLE KARŞI SAVAŞ BAŞLATTIĞINDA ZATEN DAGILMANIN ESİGİNE GELMİŞ ABD BAHSİ GEÇEN AHIR BOZMASI ÜLKEYE DESTEK VEREMEYECEK VE HAKETTİKLERİ SONA KAVUSACAKLARIDIR,
ASLINDA BU ÖUTLAK SONUN KENDILERIDE FARKINDA AMA CAN HAVLİ İLE NE YAŞARSAK YAŞAYALIM DİYORLAR,İŞİN İÇİNDE...
08 Ağustos 2011 14:02
bundan sonra böyle
 // engin öz
senelerce içimizdeki hainler size uşaklık etti durdular.. ama uşaklık devri bitti. uşaklık etmek isteyenler olsa bile fırsatları olmayacak inşallah... özürde dileyeceksiniz....
08 Ağustos 2011 13:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler