YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den kan donduran açıklama!
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu "Operasyonun üçüncü günündeyiz. Süreç yürürken planlanan ileri aşamalar henüz bizi bekliyor" derken Genelkurmay Başkanı Gantz ise "Saldırılması gereken neresi varsa saldıracağız" dedi.
İsrail'den kan donduran açıklama!
11 Temmuz 2014 / 08:20 Güncelleme: 11 Temmuz 2014 / 09:15

İsrail Başbakanı Netanyahu, Savunma Bakanı Moşe Yalon, Genelkurmay Başkanı Benny Gantz ve Hava Kuvvetleri Komutanı Amir Eshel ile düzenlediği Güvenlik Kabinesi Toplantısı sonrasında, Gazze'ye düzenlenen operasyon hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Netanyahu, şunları kaydetti:

"Operasyonun üçüncü günündeyiz. Süreç yürürken planlanan ileri aşamalar henüz bizi bekliyor. Hamas'a ve teröristlere sert vurduk, kampanya devam ettiği sürece daha sert vurmaya devam edeceğiz. İsrail Savunma Kuvvetleri ve güvenlik birimlerine kararlı, kesin ve profesyonel eylemleri için tüm İsraillilerin minnettarlığını iletiyorum. Sivilleri ve masumları vurmaktan kaçınıyorlar ancak Hamas Filistinli sivillerin arkasına saklanıyor."

Netanyahu ayrıca, tüm İsraillileri bir arada olmaya çağırdı.

Savunma Bakanı Yalon da "Hamas'a ve diğer terör örgütlerine ait yüzlerce hedef ve militan evleri vuruldu, onlarca terörist öldürüldü. Hamas'ı vurmaya devam ediyoruz. Son günlerde yaptıkları şeyler için ağır bedel ödüyorlar" diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı Gantz ise "Saldırılması gereken neresi varsa saldıracağız, savunulması gereken neresi varsa savunacağız. Havada, denizde, karada saldıracağız ve savunacağız" ifadesini kullandı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Eshel de "Gazze'deki hedeflere yüzlerce ton bomba attıklarını" belirterek, "Karmaşık bir çevre, mümkün olduğunca sivilleri vurmaktan kaçınmaya çalışıyoruz" dedi.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İslami Cihat üyesi Mahmud Valud, Hazm Baluşa ve Alla Abdunnebi adlı 3 Filistinlinin Tel Aviv'e roket fırlattıkları iddiasıyla hedef alındıkları bildirildi.

İsrail ordusu, Gazze sınırına 40 kilometre mesafede, 300'den fazla İsraillinin bir arada bulunmalarını, okullarda, yaz kamplarında ve anaokullarında aktivite yapmalarını yasakladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler