YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den Filistinli gence 12 yıl 4 ay hapis
İsrail'den Filistinli gence 12 yıl 4 ay hapis
23 Mart 2015 22:35
Hayfa Merkez Mahkemesi, İsraillilere ait araçlara molotofkokteyli attığı, bir İsrailliyi kaçırmaya teşebbüs ettiği gerekçesiyle 12 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

İsrail'de, Hayfa Merkez Mahkemesi, bir Filistinliyi, "İsrail vatandaşını kaçırmaya teşebbüs" ve "molotofkokteyli atma" suçlarından 12 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

İsrail ordu radyosunun haberine göre, Hayfa Merkez Mahkemesi, "Filistinli esirlerle değişim amacıyla İsrail vatandaşını kaçırmaya teşebbüs" ettiği gerekçesiyle Batı Şeria'nın Kabatiya beldesinden Murat Ali Hüseyin (25) hakkında, 12 yıl 4 ay hapis cezasına hükmetti.

Mahkeme ayrıca Hüseyin'in serbest bırakılmasının ardından aynı suçu işlemesi durumunda 1 yıl 11 ay daha hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Haberde, Murat Ali Hüseyin'in yaklaşık bir yıl önce İsrail'in kuzeyindeki Celiliye köyünde bir Yahudi ailenin evine zorla girerek, Yishai adındaki İsrail vatandaşını kaçırmaya teşebbüs ettiği ancak başarılı olamadığı ve İsraillilere ait araçlara molotofkokteyli attığı öne sürüldü.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler