YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den Esed itirafı
İsrail ordusu eski komutanı Dan Hautz, İsrail’'in Esed'i El Kaide’'ye tercih edeceğini, Suriye’'de yönetime kimin geleceği belli olmadıkça da kimsenin Esad’'ı değiştirmeyeceğini söyledi.
İsrail'den Esed itirafı
12 Aralık 2013 / 08:10 Güncelleme: 12 Aralık 2013 / 13:13

İsrail ordusu eski komutanı Dan Halutz, İsrail’'in Suriye’'de “radikaller tarafından doldurulacak bir otorite boşluğu yerine Beşar Esed’'in başkanlığını tercih edeceğini” söyledi.

"“Suriye rejimi her gün vatandaşlarını öldürüyor ama Suriye’'de muhalifler arasında El-Kaide gibi aşırı İslamcılar olduğunu kabul etmemiz gerekir"” diyen İsrailli komutan, “"İsrail için daha iyi olan nedir sorusu önemli ve biz kötü bir rejimi, tanımadığımız çok kötü bir rejim ile değiştirmek istiyor muyuz iyi düşünmeliyiz"” ifadesini kullandı.

Halutz, “dünyanın geri kalanı da Esed rejiminden sonra Suriye’'de yönetime kimin geleceğini bilmeden Esad’'ı değiştirmeyi düşünmüyor gibi görünüyor. Alternatiflerin, bölgenin istikrarını tehlikeye atacağı düşünülüyor” dedi.

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Analizlerinde İsrail'in Esed rejimine düşman olmadığını, aksine bu rejimi desteklediğini belirtmişti. İşte Tan'ın o yazıları:

PERES “İRAN İSRAİL’İN DÜŞMANI DEĞİL"

ŞAM - TEL AVİV ARASINDA KOMİK MİZANSEN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler