YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den Erdoğan'a tepki
İsrail'den Erdoğan'a tepki
06 Nisan 2010 07:57
İsrail, Başbakan Erdoğan'ın bir konuşmasında Gazze ve Kudüs eylemleriyle ilgili eleştirel sözlerine tepki gösterdi: İsrail Türkiye dahil hiçbir ülkeyle gerginlik peşinde değil

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs ve Gazze'deki eylemleri nedeniyle İsrail'e yönelik eleştirilerine tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan'ın TRT Arapça kanalının önceki günkü açılış töreninde yaptığı konuşmada dile getirdiği eleştiriler üzerine açıklama yapan İsrail Dışişleri Bakanlığı, "İsrail, Türkiye dahil, hiçbir ülkeyle gerginlik peşinde değil. Ama görünen o ki Türkiye Başbakanı, İsrail ile ilişkiler pahasına İslam dünyasıyla bütünleşmeyi hedefliyor" ifadelerini kullandı.

Açıklamada, Erdoğan'ın "çocukların Gazze'de duygudan yoksun biçimde katledildiği" şeklindeki sözlerine atıfta bulunularak, Erdoğan'ın "Pakistan ve Irak'ta terörist gruplarca öldürülen masum siviller için de aynı üzüntüyü duyması gerektiği" görüşüne yer verildi.

Başbakan Erdoğan, TRT'nin Arapça kanalının açılışında yaptığı konuşmada, ''Sadece bölgemizde değil, dünyanın neresinde olursa olsun masum çocukların, masum insanların katledilmesine göz yummayız, yumamayız, feryatlarına kulak tıkayamayız" demişti.

Erdoğan, "Nasıl Haiti için yüreklerimizi birleştirdiysek, nasıl Şili için dualarımızı yolladıysak, Gazze yanarken, medeniyetimizin göz bebeği Kudüs üzerinde kara bulutlar dolaşırken, buna tepkisiz kalamayız, bunu görmezden gelemeyiz, elimiz, kolumuz, dilimiz bağlı duramayız" ifadelerini kullanmıştı.
AA

İSRAİLİN BİR GÖZÜ KÖR BİR KULAĞI SAĞIR !
 // BATUHAN
İsrail kendi görmek istediğini kendi duymak istediğini görüyor ve duyuyor,yani işine gelmeyen gözü kulağı kör ve sağır diğer işine gelen göz ve kulağı sağlam.Sn.Başbakan dünyadaki adaletsizlikten bahsederken İsrail ırak ve pakistandan dem vuruyor sanki bu iki ülke dünya içinde değil,ayrıca o ikisini yaptıran ABD dolayısıyla Türkiyeyi onunla tutuşturmak istiyor tabi nafile.Hani bizde muhalefetten çıt yok yoksa körlük sağırlık hastalığı onlardadamı var ...
06 Nisan 2010 11:05
Başbakan uyanık davranmalıdır...
 // ibrahim çelikoğlu
AB ve ABD bu güne kadar işlerini siyonistlere yaptırmışlardır.
Emperyalist güçlerin yürütmesini üstlenmiş siyonistlerin çoğu Yahudi
kökenlidir.Doların Dünyada kök atması,enflasyon olmadan matbaaların para basma fikri siyonistlere ait olması gerekir.Doların kara borsa devrinde kuyumcularda bulunup yeşermesi bunun ispatıdır.ABD'den bir sinyal almadan horozlanmak ters tepebilir...
Müslümanlarla işbirliği şart olmuştur.Bunun müsebbibi batıdır.Sonumuzu hazırlam...
06 Nisan 2010 08:51
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler