YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den diplomatik skandal
İsrail'in Erdoğan'a tepkisi sözle değil koltukla oldu. Türkiye'nin İsrail büyükelçisine bakın ne yaptılar?
İsrail'den diplomatik skandal
12 Ocak 2010 / 11:03 Güncelleme: 12 Ocak 2010 / 11:03

İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Danny Ayalon, Büyükelçi Oğuz Çelikkol’la tokalaşmadı. Ayalon, oturduğu koltuğu Çelikkol’un koltuğundan yüksekte tutarak, kendince mesaj vermeye çalıştı.

ALÇAK KOLTUĞA OTURTTULAR

İsrail Yedioth Ahranot gazetesinde yer alan bir haber de, ilişkilerdeki son durumu ortaya koydu.

Habere göre, Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Oğuz Çelikkol ile görüşmesinde gazetecilerin ısrarına rağmen tokalaşmadı.

BİZDEN DAHA AŞAĞIDALAR

Ayalon, ardından İbranice "Onun bizden daha aşığıda oturduğunun görülmesini istedik" ifadesini kullandı.

Habere göre, olay ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinin önceki hafta yayınlanan bölümünden duyulan rahatsızlığın Çelikkol'a bildirilmesi için çağrıldığı Dışişleri binasında gerçekleşti.

İSRAİL MİLLETVEKİLİ ALANO'A TEPKİ GÖSTERDİ

İsrail Parlamentosu'nun Dürzi milletvekili Majalli Whbee "İsrail ve Türkiye'nin zor bir tartışması var. Ama bunu haysiyetli bir tutumla gerçekleştirmek çok önemli, aşağılayarak değil" dedi.

Türk'ler uyanıyor.
 // ibrahim çelikoğlu
Tank,tüfek,uçaklarının modernisyanonunu İsrail'e yaptırmanın faturası ne olur belli değil.Yetmiyormuş gibi heron insansız uçak siparişleri.Akıl almaz.Hackerler bilgisayar bile bırakmazken,kanalı bulup heronları kaçırırda çocuklarına oyuncak diye verirler.ABD bile
kaygı içinde.ABD'nin sırlarına İsrail vakıf değil.Diğer tarafını siz düşünün.Türk'ler hukuk kurallarından çıkmamalı,İsrail'ede uymamalıdır.Uyarsa kavga çıkar.Zarar gören Türk'ler olu...
12 Ocak 2010 11:24
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler