YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den BM'ye sert tepki
Birleşmiş Milletler'in Mavi Marmara saldırısı ile ilgili hazırladığı rapor İsrail'i kızdırdı... İsrail, BM İnsan Hakları Konseyi'ni saplantılı derecede taraflı olmakla suçladı...
İsrail'den BM'ye sert tepki
27 Eylül 2010 / 15:52 Güncelleme: 27 Eylül 2010 / 15:52

İsrail, BM İnsan Hakları Konseyi'ne, "saplantı derecesinde taraflı" olduğu iddiasıyla, 2008-2009 Gazze saldırısıyla ilgili soruşturmaya son vermesi çağrısında bulundu.

Konseyin saldırıyla ilgili BM uzmanlarının raporunun tartışıldığı oturumuna katılan Arap ve İslam ülkeleriyse, bölgedeki saldırgan tutumunu değiştirmesi için İsrail üzerindeki baskının sürdürülmesini istediler.

İsrail Büyükelçisi Aharon Leşno Yaar, Konseyin tutumunun "devamlı tek taraflı, saplantı derecesinde taraflı olduğunu" belirterek, İsrail'in vatandaşlarını korumak için attığı adımların gözönüne alınmadığını iddia etti.

Leşno Yaar, İsrail'in kendi soruşturmasını başlattığını ifade ederek, bu çerçevede Konseyin bu konudaki faaliyetine son vermesini istedi.

İsrail'in Hamas'ı bahane ederek yaptığı Gazze saldırısında 1400'den fazla Filistinli ve 13 İsrailli hayatını kaybetmişti.

BM'nin geçen hafta yayımlanan raporunda İsrail, araştırma heyetiyle işbirliği yapmadığı gerekçesiyle eleştirilmişti. (A.A.)

sinir törpüleri...
 // ibrahim çelikoğlu
1400 kişiyi öldürüyor ben vatandaşımı koruyorum diyor.
Bu nasıl koruma?Sizin ırkınızdan olmayanları bitirip yok etmeklemi,koruma gerçekleşecek???...
27 Eylül 2010 21:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler