YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'de silahlı saldırı: 4 kişi öldü!
İsrail'de silahlı saldırı: 4 kişi öldü!
09 Haziran 2016 11:32
İsrail'de Tel Aviv'de kafe ve restoranların yoğun bulunduğu bölgede yapılan silahlı saldırı sonucu 4 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bir açık hava alışveriş merkezinde gerçekleştirilen saldırıda 4 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren iki Filistinli, polis tarafından gözaltına alındı.

Polis iki saldırganın da Batı Şeria'daki El Halil kenti yakınlarında bulunan bir köyden olduğunu açıkladı. İsrail'de yayın yapan Kanal 10 televizyonuna göre kuzen olan saldırganlar, saldırıyı gerçekleştirmeden evvel olay yerinde yemek yiyordu.

İSRAİLLİ GÜVENLİK GÜÇLERİ İSE 196 FİLİSTİNLİYİ ÖLDÜRDÜ

Saldırının yapıldığı Sarona açık hava alışveriş merkezi Genelkurmay Karargâhına ve Savunma Bakanlığı binalarına çok yakın, bölgede çok sayıda kafe ve restoran da bulunuyor.

2016'nın geride kalan 5 ayında Filistinliler tarafından gerçekleştirilen bıçaklı, silahlı ve araçlı saldırılarda 2 ABD'li turist ile 31 İsrailli öldürüldü. İsrailli güvenlik güçleri ise 196 Filistinliyi öldürdü. İsrail'e göre bunların 134'ü saldırgan iken, geri kalanı çeşitli gösterilerde çıkan çatışmalar ve müdahalelerde öldürüldü.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler