YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'de ölümcül yangın
İsrail'de ölümcül yangın
02 Aralık 2010 22:19
Hayfa İtfaiye Sözcüsü, yangında tüm kontrolü kaybettiklerini açıkladı

İsrail'in kuzeyinde, Karmel dağlarında başlayan yangın giderek genişlerken, Hayfa İtfaiyesi sözcüsü, "yangında tüm kontrolü yitirdiklerini" söyledi.

İtfaiye sözcüsü Reshef Hezi Levi, Kanal 2 televizyonundaki açıklamasında, yangınla mücadele etmek için, söndürmede kullanılan kimyasalların tükendiğini ifade etti. ''Yangında tüm kontrolü kaybettik'' diye konuşan Levi, tüm İsrailliler'e söndürme çalışmalarına yardım çağrısında bulundu.

Yangında, içinde 50 cezaevi görevlisinin bulunduğu bir otobüsün alevlerin içinde kalması sonucu, otobüstekilerden 40 kişi ölmüştü. Yanarak ölenlerin hepsinin de İsrail Cezaevleri İdaresi'nin görevlileri olduğu resmen duyuruldu.

Yangında aralarında itfaiyecilerden ve kurtarma çalışmalarına yardım edenlerden bir kaçının da kayıp olduğu belirtiliyor. Yangın çalışmalarına katılan Hayfa Emniyet Müdürü Bn. Ahuva Tomer de ağır şekilde yaralanarak, hastaneye kaldırıldı.

İsrail'in dün akşamdan başlayarak Hanuka Bayramı'na girdiği ilk gün başlayan yangın felaketi nedeniyle, Hayfa kentinde hafta sonu yapılması öngörülen tüm bayram etkinlikleri iptal edildi.

Bu arada İsrail'in Hayfa kentinde çıkan yangına müdahale etmek üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye'den 2 yangın söndürme uçağının İsrail'e gönderileceği bildirildi. AA
 

 // Ali
Perez mucize bekliyormuş. Biz ise zaten sonunuzu bekliyorduk nasip bugüneymiş. sonunuz geliyor kan emiciler,şimdiden yanıyorsunuz. Deniz derya hepsi senin Olsa ne faydaaa......
24 Kasım 2016 22:38
allah korusun
 // kerem
yardıma giden mavi marmara'nın başına gelenler, yardıma giden uçaktakilerin de başına gelmesin.
biz israile yardım gönderiyoruz onlar bize tabut gönderiyorlar. keşke uçak filan göndermeseydik..
onlar yardımdan anlamaz bildikleri bir dil var onu da biz anlamıyoz....
03 Aralık 2010 00:51
"ETME KULUM BULMA ZULÜM"
 // handan gülleci
atalarımızın az ama öz bu sözü geldi aklıma.
niyeyse acep? ;)...
02 Aralık 2010 23:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler